Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha nekem már van jogosítványom...

Ha nekem már van jogosítványom de szemtengely ferdülésem van be vonják?

Figyelt kérdés
amit orvosin sikerült eltitkolnom. Most elszeretnék menni helyre hozatni a szemem befogják vonni a jogsim ha fényderül erre a dologra? Hivatásos jogosítványra lehet valaha esélyem hogy megkapom?

2016. jan. 10. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

"amit orvosin sikerült eltitkolnom"


Tehát volt olyan fontos dolog, ami miatt neked megérte magadat, és másokat, potenciálisan időseket, gyerekeket veszélybe sodorni. Gratulálok az erkölcsödhöz.

2016. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A bal szememmel rendesen látok nem sodortam senkit veszélybe! De én segítségért írtam ide nem azért hogy belém köss!
2016. jan. 10. 17:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fogják bevonni a jogsidat, ha megfelelő szemüveget kapsz és azt viseled.
2016. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"A bal szememmel rendesen látok"

= tehát a jobbal nem

= tehát térlátásod nulla.


De, veszélybe sodortál, csak még elismerni is képtelen vagy.

2016. jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A jogosítványhoz a szemtengely ferdülés nem kizáró ok.


/

@Első hozzászoló: Ezzel senkit nem fog veszélyeztetni. Hidd el szemüvegbe ugyanúgy látnak, mint te. Még anélkül is, csak neked tűnik, úgyhogy nem.

/


@Kérdező: Felesleges volt eltitkolnod, mivel avval is kaphatsz jogosítványt. Annyi kikötés van, hogyha szemüveges vagy akkor a jogositványba belekerül, hogy csak szemüvegben vezethetsz. :) Bár ez minden szemüvegesnél így van.


Hivatásos jogositványt is kaphatsz. Szóval mehetsz C kategoriára is. Nem kizaáró ok.


Műtéttel kapcsolatban: Kizárolag esztétikailag tudják meg oldani, de ez sem garantált. Az esztétikai műtétet nem állja a TB így elég drága lesz. (Amúgy sem végeztetném el TB által... Magyarországon sem). Lehet, hogy 3-4x is meg kell műteni egymás után több alkalommal és lehet akkor sem lesz jó. Persze vannak emberek akiknek jó lett, de ennek sok kockázata is van. A műtét után ugyanúgy kell a szemüveg. Szóval, ha csak a jogositvány miatt akarnál műtétet akkor feleslegesen tennéd. Ha meg más miatt is . Akkor külföld. Magánklinika.. (Ha sok pénzetek van ;). Ott rendbe jössz, de a szemüveg ugyanúgy kell ahogy már mondtam)

2016. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
@Első: + Dolog: Hidd el nekem annyi embert látok az utakon akiknek nincs Szemtengelyferdülése se szemüvege se semmilyen betegsége és olyannyira nem tudnak vezetni, hogy az hihetetlen. Az emberek felétől be lehetne vonni a jogosítványt vagy még többtől ...
2016. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Ha még aktuális, bal szememre rosszabbul látok kancsal vagyok szemcsi nélkül. Buszsofőr leszek semmi baj a látásommal ha mind a kettő szemem nyitva van :) megkaptam az orvosit. Ha elveszik azt is megírom. :)
2020. nov. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!