Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért kell ilyen sokat várni...

Miért kell ilyen sokat várni egy szemvizsgálatra SZTK-ban?

Figyelt kérdés
több mint egy hónapos időpontot kaptam, mikor régebben elég volt elmenni rendelési időben és max 1 óra után sorra kerültem, most miért van ez?
2016. jan. 16. 03:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországon élsz :)
2016. jan. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez sok? Nyíregyházán 4-5-6 hónap a szemészet! Fogorvos másfél hónap, hasi ultrahang 4-5 hónap, kardiológia 9 és még sorolhatnám. Magyar egészségügy. Akinek nincs pénze magánorvoshoz várhat egy pár hónapot.. de azért fizessük a TB-t.
2016. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az előttem válaszolók írták, ésszerű magyarázat nincs erre, talán még az egészségügyi dolgozók sem tudják rá a magyarázatot. Az ember csak találgat, például olyan érzésem szokott lenni hogy azt sugallják a betegnek hogy ne menjen oda igénybe venni az ellátást. Mert az munka és a bérük meg nevetséges.

Az egyik megoldás az lehetne hogy demokratikus országként működne az egészségügy. Ami meglepő változás lenne Magyarországon, mivel itt csak a diktatúra és a rezsim ismert. Vagyis amerikai példára ne legyen kötelező itt se a TB-fizetés. Az orvosok meg nyissanak magánpraxist minél többen. Így a polgár eldöntheti hogy a pénzét felhalmozza az esetleges eü. kiadásokra vagy az államra bízza. Nekem az a több évtizedes tapasztalatom hogy a privát orvosnál mindig teljesen meggyógyítottak. Míg az államiban ez nem mondható el. Ami nem meglepő, az orvosi munkát nem lehet rosszul fizetett alkalmazottként jól csinálni. Egy utcaseprő elvégezheti a munkáját akár közmunkás fizetéssel is. De egy orvos jelentős befektetést végzett szellemi és anyagi tőke formájában ahhoz hogy szakképzett legyen. És ha ez a befektetés úgy "térül meg" hogy alacsony bére van meg rossz munkakörülményei, akkor abban a munkában minden ember kiég.

Persze alkalmazottként is lehet jól dolgozni minden munkakörben, de csak nyugati színvonalú fizetéssel. Ha az alatt is lehetne jól dolgozni akkor nyugaton is magyar bérek lennének.

2016. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert 2-4 órában rendelgetnek minden szakrendelésen (és azt sem kezdik időben.)
2016. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert kevés az orvos.
2016. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ezt megértem, de akkor pár évvel ezelőtt még hemzsegtek az orvosok, hogy egyből be lehetett jutni?
2016. jan. 16. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!