Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik olyan 0,5 és 0,75...

Létezik olyan 0,5 és 0,75 dioptriás NAPszemüveg?

Figyelt kérdés
Nemrégen szemüveges lettem és ahogy jön a nyár észrevettem hogy nagyon zavar az erős napfény (milyen meglepő :D) szükségem lenne egy napszemüvegre de vezetés közben jobban szeretem ha rajtam van a rendes szemüvegem mi a megoldás? A legjobb az lenne ha tudnék csináltatni saját napszemüveget.

2016. márc. 3. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Beslattyogsz egy Ofotértbe (vagy bármibe) és csináltatsz egy dioptriás napszemcsit. Ennyi.

Páromnak is van egy sima, egy fordított. :) Szóval egy hagyományos és egy napszemüveg.

2016. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem multifokális van és fényre sötétedő. Napfényben teljesen olyan, mint egy napszemüveg.
2016. márc. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fényre sötétedő kevesebbet sötétít, pirosas és nem egyenletes (felül erősebben)
2016. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és a legfontosabb, a normál szemüvegek ökör módon nem fedik a teljes szemet. Így aztán marha jó, amikor verőfényes napsütésben besötétedik, az oldalról (alulról, felülről) beeső sok fénnyel meg már a kitágult pupilla küzd.
2016. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

65 %-os. Én nem tudom, honnan veszel olyanokat, amiket leírtál. Nekem hosszú évek óta fényre sötétedő szemüvegem van, egyáltalán nem pirosas. Lehet választani, hogy milyen szín irányába sötétedjen, konkrétan szürke, vagy inkább sötétzöldes árnyalat. Nagyon jól kiszűri a fényt és nem kell lekapkodni, ha bemegy valahová az ember, mert nem lát benne, mint a napszemüvegben.


Az, hogy mekkora a kerete, kizárólag rajtad múlik. Én karácsonykor csináltattam szemüveget a most divatosabb nagyobb kerettel, tökéletes és az előtte lévő szemüvegem is az volt, pont azért választottam most is ilyet.

2016. márc. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De, pirosas-barnás árnyalatot vesznek fel:

https://www.youtube.com/watch?v=d6Eq2ygawqg

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Cm..


És nem a keretről van szó, hanem arról, hogy az optikai lencsék nem fedik a szemet úgy, mint a napszemüvegek (ívesen és rásimulva), mert a lencsék kisebbek jóval. Az már tök mindegy ezután, hogy a lencse körül milyen keret van, vagy nincs. Egy sima szemüveg mögül kilátni, ebből kifolyólag a fény is betud jutni a pupillára.

2016. márc. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!