Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse méret különbség...

Kontaktlencse méret különbség okozhat gondot? Többi lent

Figyelt kérdés

Az optikus mindig két féle lencséből szokott adni, attól függően melyik van készleten. Coopervision Avaira és Biofinity.

Most online rendeltem biofinity-t, de megnéztem és különbözik a kettő mérete. Az avaira 8,5-ös görbületű, és 14,2 mm átmérőjű, a biofinity 8,6-os görbületű, 14 mm átmérőjű.

Én a használat során szinte semmi különbséget nem éreztem, az elején volt annyi a biofinity-nél hogy a szemem belső sarkánál mintha láttam volna a szélét,de azóta ez nincs, most is biofinity-m van.

Nem okozhat valamilyen problémát ez a különbség? Vagy esetleg az, hogy felváltva használom a kétfajta lencsét?

Előre is köszönöm a választ!



2016. márc. 13. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a szemed nem zavarja, akkor nyugodtan használd őket. Az sem gond, ha az egyiket ilyen, a másikon olyan van.

Nagyon minimális az eltérés, gondolj bele.

2016. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs vele gond viselésnél, nekem a napi ill a havi közt van ilyen méreteltérés, de csak ezeket bírja a szemem. Nekem a berakásnál van macera a kisebb átmérőjűvel, de az se vészes.
2016. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. márc. 13. 20:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 3 doki nézte a szemem, három görbületűt és méretűt írtak fel, és mind3 tökéletesen kényelmes volt. Na ezt nem tudom h hozták össze :D A lényeg, hogyha kényelmes és jól látsz vele, akkor sztem nincs probléma.
2016. márc. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!