Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 0,5 os kontaktlencsét használo...

0,5 os kontaktlencsét használok érdemes megműttetni a szemem?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 5. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg kell nézetned, egyáltalán alkalmas-e erre a szaruhártyád. Valószínűleg ilyen kicsi hibánál tökéletesen meg tudják oldani, sőt, a normál látásélességnél is jobb állapotot tudnak elérni, magyarán a vonal alatt is el tudsz majd olvasni több számot.

Orvossal konzultálj a kockázatokról. A műtétet én őszre/télre tervezném amúgy, mert napszemüveg kellhet utána hónapokig így is a fényérzékenység miatt.

2016. ápr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom ilyen kis dioptriánál nem műtik feltétlen, mert egyrészt nem biztos a siker, másrészt sokszor hagynak az egyik szemen pont ennyit, mert ha idős korodra pluszosodik kicsit a szemed, kiegyenlíti. Már ha -0,5-öset hordasz. Erre sokan szemüveget sem hordanak.


Nekem ez egyik szemem ugyanilyen dioptriás volt. -0,5-ös és elhagytam a kontaktlencsét, mire megjavult magától. Most teljesen jó, 100%-os. Annyit csináltam, hogy rendszeresen csöpögtettem műkönnyel és szedtem szemerősítő vitamint, mert néha tornáztattam. Amúgy ha éppen ki van száradva a szem, pont ennyivel lát rosszabbul. Szóval szerintem felesleges megműttetni, mert ez akár helyre is jöhet, sőt egy nap alatt is "romlik" ennyit, ha éppen túlterhelted.

2016. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Orvossal kell beszélni erről. Van, hogy ilyen kicsivel nem műtenek, plusz függ a szemed állapotától is.

Tesóm akart ugyanennyivel műtétet, de közölték, hogy amíg nem szült, nem érdemes mert a szüléskor megnő a szemben a nyomás. Mínuszos szem amúgy visszaromolhat könnyen.

2016. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!