Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Munkáltatók milyen összegben...

Munkáltatók milyen összegben szokták állni a dolgozó szemüvegét, mennyit térítenek? Kisebb cégekre is jellemző, vagy csak multikra?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 13. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
1 dpt felett semennyire sem, ha van eszük, mert az már genetikai okú.
2016. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

még jó, hogy nem így működik.


"ha van eszük", akkor ez is egy motiváció, mikor nem zsebből kell kifizetni a dolgozónak 60-70 ezret.

dioprtia-határ pedig sehol sincs.

2016. ápr. 15. 07:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert sajnos a rendelet kipécézte a szemüveget.

Kismillió, a munkahelyre visszavezethető károsodásért lehetne fizettetni elvileg, csak azokat nehéz mérni. Ezt meg könnyű.

Az nem zavar senkit, hogy a delikvens már 7 évesen szemüveges volt, -5 dioptriával lépett be a céghez és most is annyi. A monitoros munkavégzés soha nem ront 1 dioptriánál többet. Ezért aztán a munkavállalók fejik a munkáltatót, még a 15 dioptriás szemüvegnél is rákenik az egészet a munkáltatóra.

2016. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rosszul látod.Senki sem keni a munkáltatókra.

Én is gyerekkorom óta szemüveges vagyok.

Mint ahogy a cégnél több száz ember.

De én még soha senkitől nem hallottam, hogy a céget okolná ezért.

Nem kötelező monitor előtti munkát végezni, el lehet menni virágkötőnek is.

A mnkáltatóknak ez gondolom leírható valahogy az adóból, így mindenkinek jó.

De nem is számít... csak arra lettem volna kíváncsi, hogy hol mennyit térítenek vissza. De erre nem kaptam választ.

2016. ápr. 16. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Tévedsz, jól látom.

A jogi alapja annak, hogy a munkáltató ezért pénzt adhat a munkavállalónak, az az, hogy azt feltételezik, hogy a monitor miatt romlott a szem.

2016. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!