Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtétet végeznek...

Alex1979 kérdése:

Lézeres szemműtétet végeznek egy szemre is?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 26. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Sőt egyszerre nem is csinálnak kettőn. De ha rám hallgatsz elfelejted. Jó üzlet, de hosszútávon nem megoldás, mert az emberi szem a kor előrehaladtával változik, tehát tíz év múlva úgyis kelleni fog a szemüveg.
2016. ápr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves első kommentelő. Nem tudom mennyire vagy jártas a témába, a válaszod alapján semennyire...

Kedves kérdező, természetesen lehet 1 szemet is műteni, amúgy a kettőt egyszerre műtik de ha csak 1 korrekcióra van szükség akkor csak 1et műtenek. Visszaromlásról meg annyit hogy nekem örök garanciát vállaltak... ;) gondolom nem véletlenül ;)

2016. máj. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló. Valószínűleg te nem értesz hozzá semmit. Azért mert téged megműtöttek és elhitted a maszlagot, még nem lettél szemorvos.


Az örök garanciáról csak annyit, hogy biztosan jó lesz majd garanciában időközönként újra és újra összeszabdaltatni a szemed, már amennyiben meglesz még az a cég addigra. (Mert ezek nem TB-re, hanem kemény pénzekért mennek, állami kórház nem vállal garanciát. A pénz meg nagy úr, legyen minél hamarabb minél több, utánam meg az özönvíz.)


Két szemet meg felelősségteljes orvos nem műt egyszerre, mert idő kell a regenerálódáshoz, és az alatt mondjuk nem árt ha a másik szemével addig is lát a páciens. Persze sok helyen a pénz mindennél fontosabb és megcsinálnak, megígérnek bármit.

2016. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: tudtommal állami helyeken olyan szinten elavult gépekkel dolgoznak, amit magán klinikákon nem is használnak már.


Nem egy embertől olvastam már, hogy 20 éve műtötték a szemét és tökéletes. Nekem egyik nagybátyámnak már több, mint tíz éve műtötték és továbbra is tökéletesen lát.


Nekem is egyszerre műtötték mindkét szemem, ahogy általában mindenkinek, két nap után homályosan, de láttam (előtte is, csak két napig fájt, ezért nem is nyitogattam a szemem). Két hét után már tudtam végezni a számítógépes munkámat, habár 3. hóapig még változóan, néha homályosan láttam, de csak közelre, tehát a harmadik héttől már vezetni is tudtam.

2016. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mert ezek nem TB-re, hanem kemény pénzekért mennek, állami kórház nem vállal garanciát. A pénz meg nagy úr, legyen minél hamarabb minél több, utánam meg az özönvíz.)"

- erről annyit, hogy a legtöbb állami kórház pénzhiányban szenved, és a rohadt lassú ellátás nem a felelősségteljesség miatt van, hanem humánerőforrás és pénzhiány miatt. Amikor a szappan hiánycikk az állami kórházakban, akkor annyira nem bízom bennük. Főleg amikor hetekig tologatnak ide-oda egy betegséggel, majd magánklinikán ellátnak tized annyi idő alatt. Pedig az állami ellátás sem ingyenes, mert TB-t fizetjük.


Pénz legyen minél hamarabb, minél több? - A nagyobb magánklinikák elég régóta működnek, talán hatásosabban, mint az állami kórházak. Ezek ritkán tűnnek el a piacról. És a legtöbb helyen akár már több-éves részletfizetést is kérhetsz, és akkor is megcsinálják egyszerre mindkét szemedet. És olyan gonoszak, hogy még garanciát is vállalnak, a felelősségteljes állami intézményekkel szemben, akik inkább nem :D.


Két szemet meg felelősségteljes orvos nem műt egyszerre, mert idő kell a regenerálódáshoz, és az alatt mondjuk nem árt ha a másik szemével addig is lát a páciens. - ki mondta, hogy műtét után nem látsz a szemeddel? Az írásodból úgy érzem, mintha lenne közöd a szemészethez, de ahhoz képest elég érdekes dolgokat írsz. Én nem vagyok szemorvos, de csináltattam műtétet és rögtön utána már láttam, tehát nem értem, amit írsz.

2016. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!