Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet ebből nagyobb baj?

Lehet ebből nagyobb baj?

Figyelt kérdés
Egy gajra való spray-vel véletlenül belefújtam a szemembe. Természetesen azonnal kimostam, bő vízzel, aztán rögtön kivettem a kontaltlencsémet is, majd megint kiöblögettem a szemem. A kontaktlencsét is átmostam. És az lenne a kérdés, hogy ha nem érzek semmi különöset, nem szúr/ég/csíp/viszket a szemem, akkor az azt jelenti hogy nincs gond?
2016. máj. 16. 20:19
 1/9 anonim válasza:
Nincs ,de ha bepirosodna stb... akkor látogass meg egy orvost :)
2016. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :) ment a zöld kéz :)
2016. máj. 16. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Hajra való spray volt? Mindent jól csináltál. A bő vízzel történt kimosás után nem valószínű, hogy lenne valami baj.

Ha mégis éreznél valamit azonnal menj a sürgősségire. És a kontaktlencsét ma már ne használd!

2016. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem, ma már nem rakom be, de holnap igen, az baj lenne?

Köszi a válaszod :)

2016. máj. 16. 20:37
 5/9 anonim ***** válasza:
én azt a lencsét már kidobnám
2016. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Szia, szerintem ne dobj ki semmit!

Én is kontaklencsés vagyok, és már ment bele a szemembe (nem pont ez,) hanem hasonló hatású head and sholders sampon, ami ugye nagyon csíp. És nagy "mázlimra" pont ekkor nem volt víz , mert valamit szereltek a csöveket, vagy nem tudom hogy működik ez.. a Lényeg h belement a szemembe, úgy hogy a kontaklencsém benne volt.. Nekem így meg aztán hogy nem mostam meg végképp csípett...

De elmúlott egy idő után és a kontaklencsémnek, sem a szememnek nem lett semmi baja. Úgy hogy szerintem nem lesz bajod :)

Ha viszont úgy érzed, hogy nagyon ross, és valami nem okés, akkor inkább menny el orvoshoz. Így hogy jól lemostad a kontaklencséd, és a szemed így szerintem nem lesz semmi baj. Remélem tudtam segíteni, és kívánom h ne legyen semmi bajod! :) (de nyugi szerintem nem lesz)

2016. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ez bíztató volt :) természetesen mindenkinek ment a zöld :)
2016. máj. 16. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kontaktlencse kidobása pedig helyes lenne. A szaruhártyának ahhoz, hogy átlátszó és csillogó legyen oxigénre van szüksége. A lágy kontaktlencse átengedi az oxigént, mint egy szivacs. Ezért, ha valami elzárja a pici póluskákat nem jut át az oxigén (ebben az esetben a hajlakk)...ez nem egészséges...hosszútávon semmiképp.
2016. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, akkor lecserélem, mert nem szeretném ha baj lenne belőle, de ma már egész nap a szememen volt a lencsém, és szerencsére nincs semmi :)
2016. máj. 17. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!