Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az mennyire számít rossznak,...

Az mennyire számít rossznak, ha 14 évesen -2, 0 üveg van a szemüvegemben és már azzal sem látok?

Figyelt kérdés
Szar keretet választottam, ami rosszul áll és pár gyerek csesztetett miatta, nem használtam, romlott. Most ami van -2,0 üveg, azzal már nem látok rendesen. Most lesz ugye az iskolaváltás és arra gondoltam, hogy addig elmegyek szemészetre, "megvizsgálják" a látásom, választok egy rendes keretet, ami jól áll és az új suliba már szemüvegben megyek és akkor megszoknak úgy és nem piszkálnak. Most ott tartok, hogy nem használom, mert elcsúfit és azzal se látok jól, kancsal is lettem tőle, az utcán nem látom rendesen az embereket. Már ugye úgy kellene, hogy még távolról is kéne lássam az emberek szemének a színét is, én meg még a fejük helyett is csak egy "foltot" látok.

2016. máj. 19. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vészes, de mindenképpen csináltass újat, mert a rossz szemüveggel csak rontasz a helyzeten. Az jó ötlet, hogy az új iskolába már szemüvegesként mész, nem fognak cikizni, hidd el, új lap, új emberek. Vigasztaljon a tudat, hogy elvileg csak huszonéves korodig kellene romlania a látásodnak (akkor fejeződik be a növekedésed), utána be fog állni.
2016. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is 14 éves vagyok, -3 és -3.25 dioptriájú szemüveg kell. A szemüveget én is utálom, nem is mertem benne iskolába menni, én kontaklencsét hordok suliba helyette. Vakoskodni nem jó.

Szerintem az jó ötlet, ha választassz egy új keretet, ami jól áll, és bele olyan üveg kerül, amivel jól látsz. És ha az új osztálytársaid szemcsivel szoknak meg, akkor nem lesz semmi gond :)

2016. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez lenne a megoldás, de anyukám nem engedi, mert ő már egyszer megvette és nem hajlandó többet költeni rá, inkább elintézi annyival, hogy nincs rá pénz, pedig lenne.
2016. máj. 20. 19:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Semennyire nem számít rossznak!


A dioptria a szem méreteltérésének korrigálása, a te szemed túl hosszú ezt -os lencsével lehet korrigálni. Ha vele 100%-osan látsz, teljesen egészséges a szemed.


Akkor "rossz" egy szem ha nincs az a korrekció amivel kikorrigálható a látás. Lehet valaki "nemszemüveges" mert hiába vesz fel szemüveget azzal se lát jobban.


Ha neked 14 évesen -2 akkor még pár évig (amíg még növésben vagy) cserélgetni kell a szemüveget, ameddig a végső dioptriát eléri.


Szemüvegen nem szabad spórolni, menő szemüveget kell csináltatni amiben jól is látsz!

2016. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nyugodtan bele is törődtek abba, hogy soha nem fogok jól látni, mert anyámnak, ha azt mondom, hogy „Olyan szemüveget szeretnék, ami jól is áll és nem piszkálnak miatta mások hogy milyen szarul áll.", akkor azt mondja, hogy "Ne zsarolj, majd ha akarsz másik keretet, akkor meg dolgozol érte!"? Akkor le is mondhatok egy életre a látásomról?
2016. máj. 25. 17:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Regebben anyum nem akarta elhinni, hogy rossz a szemem es azert hunyoritok, de aztan kiderult, hogy nagyon is rossz a szemem. Aztan mara mar vegre megertette, hogy ez a legfontosabb hisz az egeszsegemrol van szo,mivel nekem gyorsan romlik a szemem kb evente vettunk uj szemuveget, az enyem 50 ezer forint szokott lenni.


Probalj leulni anyukaddal es elmondani, hogy teged ez zavar, meseld el hogy bantanak miatta, hatha tud ajanlani valamit, esetleg keretet csereltetni,az megsem egy uj szemuveg vasarlas, vagy menj el egy kidboltba es vegyel egy olvaso szemuveg keretet es vidd oda, hogy ebbe szeretned csiszoltatni a lencset, azonos meretut valassz. De egyebkent ne foglalkozz masok velemenyevel, nekem is volt gaz szemuvegem, de sosem piszkaltak erte, de ha piszkaltak volna akkor se erdekelt volna.

2016. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!