Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy távolra is...

Lehetséges, hogy távolra is jobban látok a plusszos szemüvegemmel? Illetve létezik-e plusszos kontaktlencse, és lehet-e ilyet kérni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, és elmentem egy szemvizsgálatra, mert homályosabban láttam, nem kifejezetten a közeli, vagy a távoli dolgokat, hanem egyszerűen mindent. Kaptam egy enyhe plusszos szemüveget (az egyik +1.50, a másik 1.75), megkérdeztem, mikor hordjam, azt mondták, döntsem el, mikor van rá szükségem, mert a szemem állapotán nem változtat, hogy hordom-e egész nap, vagy leveszem az utcán, viszont olvasáshoz, tanuláshoz, munkához jó lenne, ha feltenném.

Úgy tudtam, a plusszos csak olvasó, és csodálkoztam is, hogy ilyen fiatalon nekem ez kell, viszont ha autót vezetek, vagy az utcán vagyok, akkor is jobban látok, ha rajtam van, látom pl, hogy melyik busz jön, amit eddig csak akkor láttam, ha már közvetlenül előttem volt. Szóval szívesen hordom utcára is, de úgy érzem benne magam, mint egy öreg néni, ezért, ha már úgyis mindig hordom, inkább kontaktlencsére váltanék. De olyat még nem hallottam, hogy valakinek plusszos lencséje van, abban sem vagyok biztos, hogy van ilyen... Nettó hülyeséget beszélek, és valami "fura" velem, vagy létezik ilyen, menjek vissza, és kérdezzem meg? (fél éve van meg a szemüvegem)


2016. jún. 10. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! 40 év alatt nincsen olyan,hogy olvasószemüveg. Rövid és távollátás van,és mindkettőt állandóan javallott hordani.

Igen,lehetséges,hogy távolra is jobban látsz benne,a pluszos alapvetően nem lát se közelre,se távolra. Távolra jobban kompenzál a szem általában ,alkalmazkodik ,de attól a látáshiba ugyanúgy megvan .Az igaz,hogy nem befolyásolja a szemed romlását a szemüveg . Ha kényelmes neked és jobban látsz,akkor hordjad mindenképp .

Létezik pluszos kontaktlencse természetesen,pont erre a fiatalkori távollátásra .


Az olvasószemüvegre középkor tájékán lesz szükség,és teljesen más okai vannak mint a fiatalkori távollátásnak .

2016. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1

39 éves vagyok, már vagy 10 éve van mínuszos olvasószemüvegem. (1-1,5 dioptriávsl alacsonyabb, mint rendes szemüvegem)

2016. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor te vagy a kivétel,de ez nagyon nagyon ritka és egyáltalán nem általános .

Én is csináltam már 9 éves gyereknek bifokális szemüveget ,de ! Ilyenkor valamilyen nem szokványos probléma van a szemlencsével,ugyanis úgy viselkedik mintha 45 lenne az illető . Olyan is van ám,és abból van a több amikor a kókler szemészorvos egyszerűen rosszul méri be a szemet ,a páciens évekig nem megfelelő dioptirát,cylindert hord ,de nem jó ,és nem tudja mi a valós problémája .Holott egy jól elkészített szemüveggel semmi gondja nincs .

Lehet,hogy nálad is ez a helyzet ,valaki egyszer kitalálta,hogy olvasószemüveg,és azóta azt hordod ,holott lehet,hogy távolra is ugyanúgy elég lenne az alacsonyabb dioptria . A szem nagyon sok alkalmazkodásra képes,sajnos a rossz lencséhez is képes .

Csak hogy érzékeltessem : 1 dioptirával gyengébb olvasószemüveg,az körülbelül 45-50 éves kor között szükséges,nem 29 évesen . Ezzel nem azt mondom ,hogy nincs ilyen,de hihetetlenül ritka.

2016. jún. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Te kezdted a 40 év alatt nincs olvasószemüveg témát ;) 12 éve ugyanahoz az optometristához járok. 33 éve szeüveges vagyok, volt szerencsém pár érdekes szemészorvoshoz, kezdve azzal, aki szerint nem gond, hogy csak 5 méteren túl látok jól a 0-5 mig homályosan: mondtam neki, hogy biztos megértő lesz a gyalogos, akit el fogok ütni. Vagy a másik, aki szerint nem probléma, ha az általa beállított dioptriákkal duplán látok és szédülök.


Amúgy szemmozgató izmokkal van problémám, időszakosan. Ezért hordok olvasószemüveget is ill. inkább kontaktlencsét nagyrészt (ez utóbbi nyilván kompromisszum, mert ezzel csak kb. 90% a látásélességem, de ahhoz elég, hogy biztonságosan vezessek.

2016. jún. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!