Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tippek a kontaktlencséhez?...

Sweetymint kérdése:

Tippek a kontaktlencséhez? Fontos!

Figyelt kérdés
Hét vége felé fogom megkapni a próbalencséket, ugye akkor lesz majd a betanítás, gondolom ott majd elmondják a fontos információkat, de én jelenleg leginkább olyan tanácsokra lennék kíváncsi, amiket ti tapasztaltatok, esetleg van amivel vigyáznom kéne vagy mire kell figyelnem stb. Nem havi lencsém lesz, hanem ilyen egy napos, eldobható, mert jelenleg még nem minden nap fogom használni, csak sporthoz, kiránduláshoz vagy ha napszemüveget akarok feltenni. Mindét szemem -1,5 dioptriás. Van valami, amit tudtok tanácsolni kezdő kontaktlencséseknek?

2016. jún. 13. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél kéthetes lencsét valami jó fajtát, úgyis azt fogod hordani mindig, nem csak sporthoz meg napszemüveghez, mert kényelmesebb a szemüvegnél.
2016. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Igen ahogy az előző írta kénylmesebb:)

Lehet nem fogod egyből megkapni mert nem fogod tudni betenni egyből (nekem másodjára sikerült).

Nem szabad benne aludni én aludtam és be is gyulladt..

Mindig tiszta kézzel nyúlj hozzá.

És a kivétel eleinte sokkal könnyebb szerintem.

2016. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

En 1. Re betettem és kivettem.

Úgy csináltam hogy felnéztem,es az alsó részét a szemem aljához a piros részre nyomtam és utána néztem le (középre) és nyomtam rá.

2016. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet megcáfolnak mások, de én nem javaslom a napi lencsét. Én havival kezdtem, és azt mondta az optikusom, hogy ha nem használom napi szinten, nem kell rögvest kukába dobnom egy hónap után, nincs ez ennyire kiélezve. Jól ismertük egymást, és biztos nem akart átverni, hisz napi szinten voltunk kapcsolatban. Soha semmi bajom nem volt a havi lencsével úgy, hogy egy hónapnál tovább is használtam.

Aztán utána jött az, hogy napi lencsét vettem tőle, ugyanazért mint te is gondoltad, hogy csak ekkor kell meg akkor kell. De a felét a kukába dobtam, mert gyakran volt rossz, szúrt és kényelmetlennek éreztem. Persze ő ilyenkor mindig kicserélte garanciában, de ez nem volt megoldás, mert amikor reggel elkészülsz, kisminkelsz és akkor jössz rá, hogy ezzel a lencsével nem tudsz elindulni az eléggé időrabló. Azt gondolom, hogy a napi lencsék nem olyan minőségűek mint a haviak, és csak a szívás van velük.

Ha nem akarod már megutálni az elején, akkor nyugodtan vegyél havit, hisz jön a nyár, úgyis esedékes a napszemüveg, a fürdőzés, és ha nem teszed be minden nap, nyugodtan használhatod 30 napon túl, de akkor is minden nap cserélned kell a folyadékot, ápolnod kell a lencsét.

Én már csak azért is ajánlanám a napi használatot, hogy megszokd. Velem az optikusom nagyon rendes volt, mert addig nem engedett haza, míg magam ki nem tudtam venni és behelyezni. Lehet van akinek nem ilyen nyűgös, de nekem pl. a bal szememben nehezen ment mert valamiért nem egyformán érzékeny a két szemem. Szóval az én véleményem és tapasztalataim szerint érdemesebb lenne egy ideig havit használnod, és lehetőleg minél gyakrabban, hogy megszokd.

2016. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Senkit nem engednek addig haza amig nem tudja hasznalni.

De én is a havit ajánlom, mindig "túl hordom" én is

2016. jún. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

napi más anyagból van, nekem pl ezért van a havi mellett, vannak napok, amikor egyszerűen nem tudom elviselni a havi lencsémet vagy csak szimplán olyan helyen vagyok, hogy nem tudok rendesen cserélni (repülős utazás, transzatlanti járatokon cseréltem menet közben, mert kiszáradt)

a napi nem rosszabb minőség, csak konkrétan puhább - én eddig egyetlen selejtes darabbal találkoztam, akinek baja van vele, ott kezelési gond van


jó hír, ha a napit be tudod tenni, a havi is menni fog


amúgy meg, tanács, ha berakáskor nem komfortos, akkor sose lesz az, ne hagyd, hogy elhitessék veled!

2016. jún. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!