Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencsénél mennyivel...

A kontaktlencsénél mennyivel térnek el az értékek, a szemüveghez képest?

Figyelt kérdés
Ma voltam szemvizsgálaton új szemüveg miatt, viszont szeretnék lencsét is rendelni. (Megvan, milyen fajtát szoktam, az bevált, először boltban vettem, de ott drágább, ezért rendelem.) A szemem romlott valamennyit és nem tudom, milyen adatokat adjak most meg a lencséhez. Ha Pl. -2,25 a szemüveg, akkor mennyi legyen a lencse?

2016. júl. 13. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Feltétlen menj el megint vizsgálatra. Ezt nem lehet sacc/kb-ra megmondani és nem is játék. Egy rossz kontaktlencsével árthatsz a szemeidnek.

Nekem a szemüveg és kontaktlencse egyforma dioptria.

És a kontaktlencsénél nem csak a dioptria számít. Az illeszkedés is. Ha nem megfelelő az illeszkedés ergo nem jól látsz benne és egyéb következmények.

Legalább mégegyszer menj el szakemberhez. És a megfelelő adatokat adhatod meg. Ezen ne sporolj most.

2016. júl. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első: Ha a kontaktlencse dioptriád ugyanakkora, mint a szemüvegedé, akkor azt cseréltesd le, mert túlkorrigálja a szemedet. Vagy elképzelhető az is hogy a szemüveged gyengébb, mint kéne és ezért érzed jónak az ugyanakkora dioptriájú kontaktlencsét...


A kérdezőnek: Kontaktlencséből mindig gyengébb dioptria kell, de csak szemorvos tudja megállapítani a pontos értéket. Mindenképpen menj vissza és állapíttassad meg az orvosoddal, az előző hülyeségére, hogy ugyanakkora kell mint a szemüvegé, ne hallgass.

2016. júl. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én szemelyes tapasztalatot tudtam írni. Nekem egyforma szemuveg es kontaktlencse dioptriat irtak fel. Nyilvan en nem allok le az orvossal vitatkozni mivel errol nem is tudtam! Ezek szerint az ember az orvosban sem bizhat már.

Ugyesen kiragadtat 2# a válaszom ennek a reszletet. Csakhogy en a kerdezonek azt tanacsoltam menjen el szakemberhez mert ő fogja pontosan meghatarozni a dioptriat.

En meg felkeresek egy masik orvost.

2016. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valamennyivel el kell ugyanis a szemüveg távolabb van a szemedtől, a lencse pedig rajta van! A lencse mindig picit gyengébb a szemüvegnél. Ilyenkor van hogy pl kicsi cylinder rá se kerül.

Ezt csak optikus vagy szemész tudja megmondani biztosra mert a görbület se mindegy illetve hogy milyen fajtát viselhetsz, ő tanítja meg amúgy kivenni és betenni.

2016. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vizsgálattal derül ki hogy milyen kell, nem lehet szemüvegből kiszámolni a lencse dioptriát.
2016. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem fél dioptriával kevesebb a kontaktlencsém a szemüvegemhez képet. Kérdezz meg egy kontaktológust, biztos, ami tuti :)
2016. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!