Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Új szemüveggel miért nem...

Új szemüveggel miért nem látok messzire rendesen?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam meg az új szemüvegemet, amivel közelre jól, messzire azonban eléggé homályosan látok. Adatai: J: Sph:+0,5 cyl: +0,25 axis 127

B: sph: +0,75 cyl: +0,5 axis 67



2016. júl. 20. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szemüveg adatai személyreszabott, hiába írod le, mi nem ismerünk. Vagy rosszul van beállítva, vagy nem jól kommunikáltál a vizsgálatkor.
2016. júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Mi a túróért akarsz ugyanazzal a szemüveggel közelre és távolra is tökéletesen látni? Olyan nagyon neked nem is kéne a szemüveg!
2016. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pluszos szemüveg, ami közelre élesít, azért. Mint az olvasószemüvegek, de azok erősebbek.
2016. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is most van új szemcsim, eleinte itt a válaszokat nem láttam de most már megszoktam olyan 6 óra alatt. Érdekesség úgy vezettem haza, hogy alig láttam valamit s homályos volt minden. Menj holnap el valahová sétálni, hogy szokja a szemed a új szemüveget távolra is. Mondjuk jelzőlámpáknál a számlálót figyeld, akkor a plakátokat. Ha 3 nap után nem javul akkor az ciki... akkor valami nem jó ott...
2016. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

" Mi a túróért akarsz ugyanazzal a szemüveggel közelre és távolra is tökéletesen látni? Olyan nagyon neked nem is kéne a szemüveg!"


Én ugyanazzal a szemüveggel közelre és távolra is látok. Pluszos szemüveggel kellene látnod közelre és távolra is. Lehet csak szoknod kell, de ha nem lesz jó akk vmit elmértek..

2016. júl. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet csak olvasásra írták fel, nekem távolra másik szemüvegem van.
2016. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szem sosem szokja meg, csak az agy. Ezért is nem szabad kis dioptriásat sokat hordani, hiába kárálnak ez ellen, mert akkor az lesz az "alap" az agynak és szemüveg nélkül még rosszabb lesz.
2016. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 banu33 válasza:

sziasztok tudnátok segiteni mit jelent


STÁTUS


REFR -4.25D+1.0DAX105


-025D+0.25DAX85



VISUS 0.07-3.0D-1.0DAX15*=0.95

2016. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel pluszos így nem is kell távolra jól látnod benne, nem arra készült, távolra mínuszos lenne, ez olvasáshoz, közelre kell, valószínű távolra is kell szemüveg így, külön írnak fel rá egyet akkor.

A cilinder is okozhat gondot, 2-3napig szokd, nekem is mindig kell az újat és ha akkor is gáz akkor nézesd meg a szemed távolra.

2016. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!