Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most kaptam frissen kontakt...

Most kaptam frissen kontakt lencsét, és alig várom a strandszezont. Lehet ebből gond? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Megkaptam 5 év szemüveg viselés után, 15 évesen a kontakt lencsémet. Nagyon megörültem, minden előnyét kiemelem magamnak viselés közben. Most, hogy jön a szép idő, eszembe jutott, hogy közeleg a strand időszak és az is mindig fájt, hogy nem látok strandolás közben. Nem szoktam berakni a fejemet úszás közben amúgy sem, de érdekel, hátha tudjátok: lehet strandolás közben viselni?
2010. ápr. 17. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet közben viselni, természetesen, de ha egyszer is véletlenül beleteszed a fejed a vízbe vagy egy egészen kevéske víz meg a szemedbe (mondjuk lefröcsköl egy hülyegyerek) akkor búcsúzhatsz a lencsédtől.
2010. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy kellemes úszószemüveg ezek szerint mindenre megoldás? :)
2010. ápr. 17. 15:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát tényleg macerás mert néha akaratlanul is belefröccsen egy csepp víz a szemedbe és akkor aztán mehetsz kivenni meg majd megőrülsz hogy ki ne dörzsöld a szemed a helyéről :D
2010. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Néha ez hétköznap is előfordulhat, ha így nézzük. :P :)
2010. ápr. 17. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:
hát nem tudom velem nem szokott előfordulni,meg nyilván más a csapvíz meg az amiben ezrek áznak :)
2010. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pár csepp víztől semmi baja nem lesz a lencsének. A lényeg hogy ne ázzon a koszos vízben.
2010. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a szemész, hogy semmiképpen sem viseljem medencében (vagy természetes vízben), mert nagyon sok kórokozó van benne és az bizony beszívódik a lencsébe, aztán pedig a szembe. Ilyenkor max. egy napos lencsét lehet használni.
2010. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez egy remek tanács!!! Köszi. :)
2010. ápr. 19. 18:55
 9/9 anonim ***** válasza:
A feleségem 20 éve lencsét használ, s rengeteget fürdik benne. Soha semmiféle problémája nem volt vele sem tengeren, sem óceánban, sem a Balatonban. Pedig azért le szoktam fröcskölni. Ha nem úszol vele nyitott szemmel a víz alatt, akkor nyugodtan használhatod a hagyományos lencsét is a fürdésnél.
2010. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!