Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét hordhatok a...

Kontaktlencsét hordhatok a uszodába vagy torna órán?

Figyelt kérdés
Nos, kaptam szemüveget, de nem jön be, tisztíthatatlan, alig látok ki mögüle. Gondoltam már arra, hogy felveszem a régi szemcsim, de lebeszéltetek itt. Akkor jöttem rá, hogy megyek úszkálni sokat, meg sajna tesi órám is lesz. Optikus azt mondta irtó sok idő a lencse megszokása, lehet nem is lesz nekem jó. De ha mégis, akkor ajánlatos fürcsizésnél és tesin használni, gondolok arra, hogy fejbetalál a labda stb.
2016. júl. 31. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy tilos hogy víz érjen hozzá, fürdés közben meg elég nehezen vigyázol rá. Sportnál jó lehet de szt hallottam hogy elég könnyen kiesik.
2016. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Uszodaba mindenkepp vedd ki:)

Tesiboran meg kiesik:D

2016. júl. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
94%
Ha olyan az ússzószemüveged hogy nem engedi be a vizet akkor teljesen jó. Én még a tengerbe simán usszószemüveg nélkül ússztam és nem lett semmi bajom. Az pedig tökre hülyeség hogy kiesik, pont az hogy az orvosok sportolásra ajánlják. Nekem két napba telt telhesen megszokni de gondolm neked se telne több időbe.
2016. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem a semmiért tiltanak tőle, egy medencében, ami alapból veszélyes lehet, mert belepisilnke, és hadne mondjam mikkel érintkezel ott...a természetesvizekről meg ne is beszüljünk, ezeket a fertőzéseket a lencse miatt sokkal hamarabb elkapod, persze lehet semmi bajod nem lesz, de mivan ha mégis? Megéri megvakulni miatta?

[link]

2016. júl. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Már hogyne lehetne??? A kontaktlencsét többek között pont a sportolás miatt fejlesztették ki. 20 éve van kontaktlencsém. Volt,h befolyt az úszószemüvegbe a víz, volt,h úszószemüveg nélkül merültem a vízbe. Az ég világon semmi nem történt! A tornaórás problémát meg nem is értem.

1-2 hét alatt meg lehet szokni a kontaktlencsét. Ha nem válna be, ki lehet próbálni másikat. Biztos vannak akik egyáltalán nem tudják megszokni, de elég ritka lehet.

2016. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Érdekes mégis az első tanácsa az optikusnak, hogy vízbe ne...de kockáztassatok nyugodtan, a dohányzás se káros, amíg tüdőrákos nem leszel
2016. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Sportolni nyugodtan lehet vele, de víz ne érje,mert olyan gyönyörű fertőzéseket lehet vele elkapni.
2016. júl. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom miért írnak olyanok választ akik gondolom sose hordtak lencsét, nekem is vagy 10 éve van és minden nap csak lencsét hordok (nincs szemüvegem, sose volt), úszni is járok minden nap szinte, szemüveg nélkül. A lencsének semmi baja, a szememnek sem, nyilván utána otthon kiveszed és tisztítod, nem? Épp annyira káros lencsével a vízben mint nélküle... ugyanannyi esély van a fertőzésekre. Én a 10 év alatt nem kaptam el semmit még. Sportolásnál meg nem esik ki a lencse, mivel az a szemre tapad, nem tud csak úgy kiesni, max ha durván dörgölöd a szemed akkor tud kiesni.
2016. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha megdörzsölöd a szemed, piszkálod, akkor előfordulhat, hogy kiesik, viszont ha megfelelő lencsét használsz, ami rendesen illeszkedik a szemedre, akkor ez magától nem fog megtörténni. Futhatsz, ugrálhatsz, a labdával is fejbe dobhatnak (ezt nem is értem(: ), bent fog maradni a helyén. Tesi órán biztosan nem fog gondot okozni.

Sok helyen olvastam, hogy nem ajánlatos lencsével úszni mert nagyobb a fertőzésveszély...Igazából én is azt tartom logikusabbnak, amit valaki előttem is írt, hogy ugyanakkora mint mikor valaki lencse nélkül úszik, hiszen a szem mindkét esetben ugyanúgy érintkezik a vízzel, abban pedig lehetnek olyan vegyi anyagok, baktériumok, szennyeződések, amik valamilyen irritációt vagy fertőzést okozhatnak. Bár mondjuk gondolom azt sem véletlenül találták ki, hogy a lencséket nem szabad vízzel mosni, vízben tárolni...úgyhogy ez egy érdekes kérdés. Szerintem az a legbiztosabb, ha úszószemüveget használsz. Lehet kapni sokféle fertőtlenítő, tisztító folyadékot, tablettát is. Azt szokták még ajánlani, hogy ilyenkor napi lencsét használjon az ember és akkor azt csak beteszi, kiveszi, kidobja.

2016. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én minden tesiórán hordom kb fél éve és nem esett ki még soha , mondjuk tény hogy nekem dioptria nélküli színes van és az azért másabb mint egy látást segítő lencse
2018. márc. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!