Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rosszul látok, de nem merek...

Rosszul látok, de nem merek szólni anyunak. Nagyon hiú vagyok és a szemüveg. Az nagyon szar! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hete nem látok olyan jól. A látásom rohamosan romlik! Mit tegyek? Nagyon félek a vizsgálattól, meg attól, hogy nagyon rossz eredményt mondanak!!! S.O.S!!!!

2016. aug. 22. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor ott a kontaktlencse. Amúgy meg most divat a szemüveg :)
2016. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj el, semmibe sem kerül megnézetni. Maximum azt monják, hogy nem kell, de akkor sincs baj, sőt örülni kell neki. Az én anyám olyan, hogy főben járó bűnt követnék el azzal, hogy szemészetre akarok menni, holott születésemtől rossz a szemem, de eddig elvoltam szemüveg nélkül. Most rám haragszik, mert nem jó a Tescos szemüveg (különbözik jócdkán a két szemem), de magának 40.000-ért csináltatott olvasó szemüveget. A te anyukád nem lesz ilyen, normális ember megérti, hogy kell, nem ezen kell spórolni, simán megmondhatod, hogy mostanában nem látsz olyan jól, szeretnéd megnézetni.

Ott a KONTAKTLENCSE is, nekem is lesz. Én utáltam a szemüveget és borzalmasan áll rajtam, meg az egyik fülem feljebb van és ferde lesz. Milyen szerencsés vagyok...

Elmehetsz magad is a kórházba megnézetni, ez ingyenes, nem kell tudnia róla anyukádnak, ha nem akarod. Ha rossz a szemed, akkor megmutatod neki a papírt és elmentek egy optikába. Ennyi.

2016. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vizsgálat nem fáj, de kapsz pupilla tágítót. Szemcsepp, és kb. fél nap homályosan látsz tőle, de nem fájdalmas. Régen olyan volt, hogy 5 napig folyamatosan csepegtettük és utána is pár nap volt mire elmúlt a hatása. Szerencsére már nem találkoztam ilyennel!
2016. aug. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Énekem 8. osztályos koromban romlot a szemem én mundjuk azért nem szóltam mert azt hittem mindenki így lát meg később gondolkozva a szemüveg drágasága végett is, majd 9. osztályos koromba esett le hogy mindenki lása a dolgokat a táblán csak én látom homályosan így elmondtam otthon semmi baj nem volt belőle de egy kicsit megjegyezte anyám hogy miért nem szóltam neki. Amúgy mind a két szememre -1 diopriát álapítottak meg, látok nélküle csak a szavaknál lenne probléma ha távol van.
2016. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, hogy rossz eredményt mondanak. Hidd el küllemre semmi külömbség nincs egy -1 es és egy -3-as szemüveg között, szinte minimálisan vastagabb a széle. Tapasztalatból mondom. Én is féltem eleinte, hogy hogy fog állni, de idáig mindenki azt mondta, hogy még jobban is nézek ki szemüvegben. Sok szemüveges barátnőm van, idáig senk se panaszkodott, hogy ő rosszul érezné magát miatta, én se tettem így sose, úgyhogy nyugi:)
2016. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólj a szüleidnek mert magától nem fog megjavulni és idővel csak rosszabb lesz. Mindenképpen kell szemüveg vagy kontaktlencse mert a látásodra szükséged van. Ha csak pici dioptriára van is szükséged, akkor is sokat jelent. Nekem is csak -0,75, de sokkal jobban érzem magam, ha van rajtam szemüveg vagy kontaktlencse mert így tisztán látok. Nem kell félni attól, ha kiderül, hogy rossz a szemed, ez nem szégyen meg semmi ilyesmi. A vizsgálat pedig teljesen fájdalommentes, nem bántanak, nem csinálnak semmi rosszat, csak segíteni akarnak neked. :) Valamint ma már rengetegféle szemüvegkeretet gyártanak, különböző fazonban, színben, mintában és valamilyen szinten szerintem is divattá vált, úgyhogy az ember könnyebben talál magának megfelelőt. Nekem is van és őszintén szólva eléggé megküzdöttem vele mert az optikában szinte az összeset felpróbáltam, egyik sem volt az igazi, de még ez volt a legelfogadhatóbb. Én a szemüvegemet annyira nem szeretem, leginkább csak itthon szoktam hordani mert nekem annyira nem kényelmes és nem is áll túl jól. Viszont kontaktlencsét is lehet hordani, én egyszerűen imádom mert olyan mintha megjavult volna a látásom :) Szerintem minden szempontból jobb mint a szemüveg. Akár ezt a lehetőséget is választhatod, ha a szemüveg nem szimpatikus.
2016. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, ezt elfelejtettem :) Valamint a vizsgálat a szemészeten nem kerül semmibe, illetve optikákban is ingyenes szokott lenni. Valamint októberben lesz a látás hónapja, ami még picit messzebb van (nem mondom, hogy várj addig), de ha esetleg eltolódik a dolog, akkor olyankor nagyon megéri mert a legtöbb üzletben nagy akciók szoktak lenni. :)
2016. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi😜
2016. aug. 23. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!