Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha pár napig nem használom a...

Ha pár napig nem használom a kontaktlencsét és csak a tárolójában van folyadékban minden nap cserélni kell a folyadékot?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam havi lencsét hozzá tisztítófolyadékkal, de már most úgy veszem észre hogy a folyadék flakonjában nagyon kevés van (egyik tisztítás során véletlenül több ömlött ki mint szerettem volna) Holnap vasárnap és nem lesz nyitva optika hogy venni tudjak. Probléma, ha egy napig a lencsetartó tokból nem öntöm ki a folyadékot? Ma tisztítás után öntöttem bele a folyadékból és benne van a lencse hétfőig nem tervezem használni a lencsét.

Amúgy Nektek meddig szokott elég lenni a tisztító folyadék? Igaz hogy véletlenül én öntöttem ki túl sokat belőle, de már első használat után úgy véltem hogy ez nem tart ki egy hónapig, lehet hogy alapból kevesebb volt benne? Pure Moist opti-freet használok, 60 ml.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



#kontaktlencse #kontaktlencse tisztás
2016. aug. 27. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen mini folyadék semeddig sem tart, ne ilyet vegyél, hanem rendes féllitereset! Az ilyen pici maximum akkor jó, ha elutazol valahova és nem akarod a nagyot cipelni.

Nem probléma, nyugodtan maradhat napokig a folyadékban.

2016. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Naponta nem árt cserélni a folyadékot, de ha épp nem tudod akkor maradhat persze.

Rossmann, DM-ben 1000 ft egy nagy (360ml talán) folyadék. Célszerű olyat venni, kb 3-4 hónapig elég.

2016. aug. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Óvatosan a noname folyadékokkal

[link]

2016. szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Optikust is megkérdeztem, két naponta egyszer érdemes tisztítani, ha nincs használva.

Azóta tisztító folyadékot is váltottam, Solo Care-re, úgy vettem észre ez jobban tisztít. :)

2016. dec. 11. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!