Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Igaz, hogy PRK szemműtét után...

Igaz, hogy PRK szemműtét után rosszabb sötétbe vezetni?

Figyelt kérdés
Állítólag aki átesett PRK látásjavító szemműtéten, annak az éjszakai vezetés (gyógyulás után) rosszabb látást ad, mint mikor szemüvegesen vezetett éjszaka. Ez igaz lehet?

2016. szept. 28. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Igaz lehet, ha esetleg úgy hámosodik a szemed, hogy súlyos kettőslátásod marad, vagy fényudvarokat látsz a lámpák körül.

Viszont nem hiszem, hogy gyakori lenne, én legalább úgy, vagy jobban látok a műtét után éjszaka, pedig még nem hámosodott be teljesen a szemem, olvasni alig tudok, hármas látásom van, de a vezetésben egyáltalán nem zavar.

2016. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is olvastam ilyet. Féltem is tőle. Jelenleg 7 hónap telt el a PRK-s műtétem óta és tökéletesen látok éjszaka is, sokkal jobban, mint kontaktlencsében vagy szemüvegben :). Sem kettős látás, sem fényudvar nincs.


Az első hónapban még elég homályosan láttam (kb mintha 1-1,5 dioptria kéne még), de vezetni már tudtam, inkább a közeli dolgokra tudtam nehezen fókuszálni. Ez több hónapig megmaradt, mármint a nehéz fókuszálás (rá kellett koncentrálnom az adott pontra, hogy beálljon a fókusz), de kb 3 hónap utána már tökéletesen láttam és azóta is jó :).

2016. nov. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!