Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek kellhet szemüveg?...

Szerintetek kellhet szemüveg? És anyukám miért nem akar elvinni szemészetre?

Figyelt kérdés

Órán már nem igazán látom messzire a táblát. Mondtam anyunak, hogy Menjünk el szemészetre. Erre azt mondta, hogy elveszi a telefonomat, és akkor majd jobb lesz a szemem. Átlagnál magasabb egy nagyon kicsit telefonozok többet egy nap.

Mit tegyek hogy elmenjünk szemészetre, vagy bármi más ötlet, hogy jobb legyen a szemem?



2016. okt. 28. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukad nem tul okos.
2016. okt. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Anyukádnak sajátos elképzelése van a dologról. Telefonozol, vagy nem, a szemed már gyengül, tehát jó lenne a szemorvos és a szemüveg.

Amit magadtól tehetsz, az a szem edzés.

[link]

2016. okt. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szem edzés egy humbug

Amit tehetsz, hogy elmész egyedül a szemészetre

2016. okt. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor suliba jártam, még senkinek se volt telefonja. Mégis elromlott a szemem.
2016. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ha anyádnak nem számít hogy nem látod a táblát rendesen és emiat lehet hogy romlanak malyd az osztályzataid nyugodtan ne tegyen semmit, várja meg még semmit nem látsz majd oszt akkor vigyen el.

Amúgy ha nincs pénze rá akkor a (nem tudom hogy mi de a polgármesteri hivatalban szerintem megmondják) lehet ingyen szemüveget csináltatni arra hivatkozva hogy nincs rá pénzetek. Nekem is így lett az azért nem tudom hogy kell intézni mert anyám intézte, amúgy talán 18 éves korig lehet ezt igényelni de ha anyád ingyen se akarja majd akkor már szerintem senki nem tud semmit mondani.

2016. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nincs pénzünk. Nem igazán ér rá, és talán ezért mondta. Meg ha este sötétben telefonozok, akkor mindig beszól valamit...
2016. okt. 29. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a telefon miatt romlik a szemed, anyád hülyeségeket beszél. Az én szememről már 3 éves koromban megállapították, hogy problémák vannak vele (rövidlátó, cilinderes.) Viszont! Egy dolgot ne hagyj! Hogy cseppentsenek a szemedbe! Mindig csöppentették a szemembe a szemcseppet, nem elég, hogy egy napig semmit sem láttam (foltokat, tájékozódni tudtam, de pl. a játékaimat csak a formáikról ismertem fel... meg tapintással), aztán kimérték nekem az +5 +6-os szemüveget. Hát b+... Aztán 2014 augusztusban vhogy, de sikerült kikerülni a szemcseppet, bemérte optikus, és azóta jól látok. Persze a kis betűk olvasását most sem szeretem, de már tudok szemüveg nélkül is rendesen olvasni. Btw, a szemüvegem: bal szememre nagyon gyenge fokozat (bal szemem szinte tökéletes), jobb szememre -1, -2 körüli (!!!) Egyébként ha sokat használsz elektronikai eszközöket (tablet, pc, stb..), akkor ajánlom, hogy egy kicsit sötétített üveggel kérd a szemüveget. Nekem is ilyen, nagyon bevált. Ja, és még egy. ha hátrébb ülsz a táblától, és úgy nem látsz rendesen, azt jelenti, hogy rövidlátó vagy. Ez van. Tehát ne a távollátókhoz hasonlítsd a szemed (ezért nem tartom reálisnak azt sem, amikor tábláról kell leolvasni dolgokat... A távollátó látja rendesen, mert távol kell a táblától állni, a rövidlátó meg nem, mert nem lehet a táblához közelebb állni... -.-) Egyébként ha rákeresel, a szem romlását alapvetően az okozza, hogy a "normál" gömb forma helyett a szemeid más alakot vesznek fel (és akkor innentől kezdve optika), a szemizmok tornájával ezt lehet alakítani (tehát pl. kis betűket próbálsz elolvasni a monitoron stb.) Nekem ez nem igazán vált be, szemüveget amúgy sem lehet kikerülni sok embernek, szóval...
2016. okt. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
menjbe az iskola orvoshoz,és kér tőlle beutalót aztán menj egyedül.
2016. okt. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!