Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szememet tompa erős ütés...

Szememet tompa erős ütés érte, lehet-e retinaleválás?

Figyelt kérdés

Tegnap este fociedzésen szemen rúgtak labdával, és hát hirtelen bekancsultam, majd homályosan kezdtem el vele látni. Bementem a sürgősségire, onnan átküldtek a szemklinikára, ahol megvizsgáltak. Kaptam antibiotikumos szemcseppet, mondták, reggel menjek vissza. Visszamentem ma, egyébként az orvosok nagyon-nagyon kedvesek voltak, és a doktornő azt mondta, nem lát arra utaló jelet, (ultrahanggal és több műszerrel is megvizsgált) de mégiscsak van bennem félelem!

Nos, ha retinaleválásom lenne, mennyi idő után jelentkeznének a tünetek? A szemultrahanggal nem lehet pontosan meghatározni? Hétfőn vissza kell mennem, mert ödémásodott a szemem, és ennek révén most sajnos nem tudnák megvizsgálni a tükrözős módszerrel. Gondolom ez zárná ki teljességgel a lehetőségét. Pupillatágítás volt, belenézett rendesen két másik géppel is az ultrahangon kívül.


Viszont, hogy ne csak negatív kritikát írjunk általánosságban az egészségügyi dolgozókról, engem tegnap este 8 óta három doktornő is megvizsgált, abból kettő szemész, és mindegyik nagyon kedves, segítőkész volt. A rosszban ugyan, de mégis volt némi jó.



2017. jan. 20. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ők a szakemberek, higgy nekik
2017. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából ezeket ott tőlük kellett volna megkérdezni. De persze van, amikor ott helyben ezek a kérdések nem jutnak az ember eszébe, csak később foglalkoztatja az embert. Nos, ha gondolod felhívhatod őket utólag is. De persze lehet, hogy itt is megválaszolja neked majd valaki, sajnos én ehhez nem értek, és sajnos így látatlanba másoknak is nehéz lesz megállapítania.
2017. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Retinaleválásnak lenne tünete és észrevette volna aki vizsgált, ne aggódj, főleg ha ilyen rendes, alapos a szemész.
2017. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tünetek változóak, sok embernél jelentkeznek repkedő legyek, villámlátások, nálam viszont egy sem volt, mégis retinaleválás lett a vége...Nálam az első tünetek homályos látás majd egy jó pár nap múlva jelentkezett a "függöny", amikor már ha egyenesen néztem felfele csak egy fekete-szürke füstös homályt láttam, és ha valamire ránéztem eltorzult...pl. egyenes vonal hullámossá vált stb. De ha ennyire alaposan megvizsgáltak és azt mondták nincs baj, akkor az több mint valószínű, hogy úgy is van. :) Szemfenékvizsgálat, ultrahang és OCT is nagyon jól mutatja ha gond van.
2017. jan. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ultrahang és OCT volt eddig, ha jól tudom. :)Köszönöm a válaszodat. Egyébként mi lett a vége nálad? Megműtöttek, ha igen hogy? Sikerült?
2017. jan. 21. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!