Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sokat rosszabbodott a szemem?

Sokat rosszabbodott a szemem?

Figyelt kérdés

Nyàron a bal szemem csak 0,5 cylinderes volt a jobb szemem -0,5. Most pedig a bal szemem -1 es 0,5ös cylinderrel a jobb pedig -0,75.

Nagyon nagy rosszabbodàs ez fél év alatt vagy nem?

L/18


2017. febr. 5. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia, sztem normal.lanyomnak is fél évente rosszabbodik.és ő csak 14 eves.most tartunk 3,75 nel.

úgyhogy a tied még jónak is mondható.

2017. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Ez azért elég gyors.

Én biztos elkezdenék aggódni.

2017. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem gyors. De biztos jó lenne, ha örökké olyan lenne, mint születéskor, de ne aggódjál. Használd a szemüveged, vagy amit az orvos javasol. Figyeld meg, szépen meg fog állni a változás.
2017. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hasznàlom a szemüveget. És az optikàban is azt mondtàk hogy sokaknak így van. És 25 éves korig lehet így lesz...
2017. febr. 5. 20:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Te magad is tehetsz a látásodért, annak javulásáért, vagy legalább, hogy ne romoljon. Kérlek nézd meg ezeket a videókat. Vén Péter látás-tréner.

https://www.youtube.com/watch?v=0Lt8H71IfIo

2017. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hali!

Nekem mind két szemem -3,25-ös volt, majd kevesebb mint fél év leforgása alatt az egyik -3,5 míg a másik -3,75-ös lett. Az orvos szerint a rossz szem genetikai dolog, és ennek velejárója, hogy egy bizonyos életkorig romlani fog. Szerintem nem abnormális, hogy ennyit romlott a szemed. A lényeg, hogy vigyázz rájuk. És úgy hallottam, a szemtorna valóban segíthet. Még nem próbáltam, de ha nyugtalan vagy, nem veszítesz rajta :)

2017. febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt.
2017. febr. 9. 16:52
 8/11 anonim válasza:

Úgy tudom serdülőkor végéig romlik kb 20-ig, aztán 40 körül is amikor a szövetek vesztenek rugalmasságukból.


ezt kihámozni...

bal cylinder: maradt dioptria: 0 -> -1

jobb cylinder: 0 nem változott dioptria-0,5 -> -0,75

erről van szó?

2017. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen erről van szó.
2017. febr. 12. 23:46
 10/11 anonim válasza:

A bal gyorsan, de serdülőkorban vagy (bébi:D).

Amikor csak lehet ne hord a kukkert, és soha NE erőltesd a látást inkább menj közelebb, ülj közelebb a táblához stb

Amikor nem kell látni valamit inkább nézz távolra, kevés mobil, monitor, pislogás máshova nézés. Összességében nem rossz a látásod, ne aggódj.


A jó szemüveg is fontos (minden részlete). Váltásnál szférikus/aszférikus, vagy a lencse törése okozhat gondot.


Biztos változott a bal?? mert ha C:-0,5 -> C: +0.5 D:-1 az asszem ugyanaz. Kétféleképpen is meg lehet adni optikusom múltkor említette.

2017. febr. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!