Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha erős a szemüvegem mint...

Ha erős a szemüvegem mint amennyi valójában akkor ujra orvosi vizsgálat és ujra szemüveg készítés?

Figyelt kérdés
2017. febr. 15. 20:14
1 2 3
 11/24 Nereida3 ***** válasza:
Nincs tized. Felesével mérik. Nekem 11 dioptriás mindkét szemem, és én is megéreztem nagyon a felet. Kevesebbet mértek a jobb szememen egy féllel, de olyan érzés volt, mint amikor csak az egyik szemeden van lencse. Nem tudtam megszokni, de mikor kicserélték, azonnal jó volt.
2017. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Nereida3 ***** válasza:
Talán még van negyedes, de az már tényleg nagyon kis különbség.
2017. febr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Amugy ha a szemuveg rossz akkor a szemnek is fajnia kell nem?
2017. febr. 17. 20:09
 14/24 A kérdező kommentje:
Neked ingyen cserélték ki?
2017. febr. 17. 20:10
 15/24 Nereida3 ***** válasza:
Igen, írtam már, hogy ingyen. Miért kéne a szemnek fájnia? A fejnek sem kell. Egyszerűen ha nem komfortos, nem tudod megszokni, akkor azt jelezni kell. De ezt rajtad kívül nem fogja senki nem érezni, hogy mit érzel...
2017. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
Eloszor is: nincs tized. Negyedenkent valtozik a dioptria (segitek:0.25). Az orvosod eleg nagyarha lehet ha egy negyedes romlas miatt uj szemuveget ir ki neked. Szinte felesleges penzkidobas. Egy negyedes romlast eszre sem veszel magadon se. Igy a szemuveg cserejet se kene eszrevedd, zavarnia meg vegkepp nem kene. Hordd par napot, ha szedulsz mikor hordod, furan latsz, faj a fejed esetleg, akkor menj vissza hogy tul eros. En egy egesz! dioptriaval erosebb szemuveget kaptam egy hete, csak néhány oraig volt nagyon furcsa. Szoval ott valami nagyon nem oke ha csak egy negyedet igy megerzel.
2017. febr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Nereida3 ***** válasza:
Kedves előző, ezt cáfolnám, mint írtam, 11 dioptria mellett megéreztem nagyon egy felet! Én sem gondoltam volna. És azért volt nagyon észre vehető, mert a két lencse között nagy volt így nekem a különbség. Szóval negyedet is meg lehet érezni gondolom, ha a lencsék egymáshoz való viszonya olyan. De még egyszer, csak a viselő tudja eldönteni igazán, mi a jó neki!
2017. febr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Lehet, hogy nem az orvos rontotta el, hanem amikor a lencset csiszoltak, egy kicsit nem ugy sikerult. Az is lehet, hogy a szoget (refrakcio) nem talaltak el a csiszolaskor. Mint irtad, egyik szemed pluszos, a masik negativos, ezert nagyon fontos a preciz munka. Nekem is kulonlegs szemuvegem van, nem is tudjak mindenutt megcsinalni elsore, tobbszor elofordult eletemben, hogy vissza kellett menni az orvoshoz, es kiderult, hogy par fokkal eltert a csiszolas. Ilyenkor olyan erzes, amikor lenezel a foldre, mintha lejtene lefele. Ha ket nap mulva is ugyanilyen es a fejfajasod sem mulik el, sajnos vissza kell menni a szemorvoshoz. De a szemuvegkeszito is be tudja merni, ha egy kicsit elcsuszott a csiszolas. Ja, meg valami: ha ugyanaz a dioptria, de mas alaku keretbe teszik, akkor a ket szemed kozti tavolsag is szamit. Mert nem mindegy, hol a fokusza a szemuvegednek.
2017. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Magyarul nem mindeggy milyen szemüveget hordok?
2017. febr. 21. 17:07
 20/24 A kérdező kommentje:
Én nem igazán értek hozzá
2017. febr. 21. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!