Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színtévesztő vagyok de hegeszt...

Színtévesztő vagyok de hegesztőnek szeretnék tanúlni. Probléma a színtévesztés?

Figyelt kérdés
2017. márc. 4. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehetsz hegesztő.

Itt a lista: A munkavállaló színtévesztése az alábbi munkakörök betöltésében korlátozó tényező:


állattenyésztő, hímző, csipkeverő, parképítő, atomerőmű gépkezelő, italgyártó gépkezelő, pék, bőrkikészítő, kalauz, robbantómester, burkoló, kárpitos, ruházati gépkezelő, címfestő, keramikus, ékszerész, kazángépkezelő, szakács, cipőgyártó, képző-, iparművész, szőrmefestő, csillagász, kirakatrendező, szűcs, kesztyűs, cipész, cukrász, kohászati gépkezelő, targoncavezető, darus, kohászati technikus, testőr, díszletező, kohómérnök, textilipari gépkezelő, dísznövény-termesztő, közlekedési mérnök, tűzoltó, élelmiszeripari mérnök, közlekedési technikus, ügyvédjelölt, erdőgazdasági gépkezelő, köztisztasági munkagép-vezető, úszómunkagép-vezető, fa- és könnyűipari mérnök, menetjegyellenőr, út-, híd- és vasútépítő gépkezelő, faesztergályos, mezőgazdasági gépész, útépítő, vasútépítő, farmakológus, műanyag-feldolgozó, műtrágyagyártó, vadász, felszolgáló, műszerész, varrónő, szabász, kalapos, felvásárló, nehézföldmunka gépkezelő, vegyész, fémmegmunkáló gépkezelő, növényvédő gépész, vegytisztító, kelmefestő, fényképész, laboráns, nyomdaipari gépkezelő, világosító, fizikus, nyomdász, villamosüzemi gépész, fonó, szövő, kötő, olvasztár, öntödei munkás, vízturbina gépész, gyógyszergyártás operatőr, fotóművész, vulkanizáló, kerámiatermék-gyártó, gyógyszertári asszisztens, papíripari gépkezelő, zöldségtermesztő


A munkavállaló színtévesztése az alábbi munkakörök betöltésében kizáró ok:


élelmiszergyártó gépkezelő, gyümölcs-, szőlő termesztő, optometrista, erősáramú mérnök, technikus, kocsirendező, tolatásvezető, szippantógép-kezelő, felvonószerelő, közlekedés (hivatásosak): légi, vízi, szárazföldi, váltókezelő, festő-, mázoló, kozmetikus, villamossági szerelő, fodrász, malomipari munkás, villanyszerelő, forgalmi szolgálattevő, manikűrös, vonatvezető-, kísérő, gyengeáramú villamosmérnök, növényolaj gyártó, textilfestő, technikus

2017. márc. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt már kérdeztem szakembertől is azt mondta hogy nem baj hogy színtévesztő vagyok,de amikor el mentem az egyik iskolába azt mondták hogy számit a szín de mondtam hogy személy teherre van jogosítványom és ott se szóltak azért mert színtévesztő vagyok ez nekem egy kicsit magas.
2017. márc. 7. 02:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Én visszamennék az iskoláűba és megkérném,hogy mutassák meg azt a jogszabályt,amelyik a színtévesztésed miatt kizárja,hogy hegeszető lehess!
2017. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezért nem engedtek be íratkozni az iskolába,mert álitólag azért nem lehetek hegesztő mert a palackok színnel vannak jelölve és baleset veszélyes lehet de meg tudom külömböztetni a színeket de azt mondták egy szakorvoshoz hogy álapítsa meg hogy színtévesztő vagyok-e de nem mentem el mert ennek szerintem nincs értelme ugyan úgy az lett volna a papíron hogy színtévesztő vagyok.
2017. márc. 7. 18:32
 5/5 anonim válasza:
Minden OKJ képzéshez előírás a szakmai orvosi alkalmassági, szóval egy üzemorvosnak kell ezt megállapítania és tőle kell papír hogy alkalmas vagy vagy sem. Ezt az iskola nem döntheti el, csak az üzemorvos.
2017. jún. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!