Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megműttetnéd a szemed, ha...

Megműttetnéd a szemed, ha lenne rá pénzed és "csak" -1 dioptriás lenne?

Figyelt kérdés
Rövidlátó vagyok, 1 dioptriás, tehát egész elfogadhatóan látok, legfőképp a vezetésben, táblák olvasásában okoz gondot a rossz szemem. Messziről nehezen veszek észre dolgokat, embereket nehezen ismerek fel, néha elég bizonytalan is vagyok a homályos látás miatt (főleg nagy, kivilágított helyeken, pl nagy üzletekben). A szemüveget nem szeretem, zavar, így a szemműtéten gondolkodom. Szerintetek érdemes lenne egy csak ennyire rossz szemet megműttetni? Romlani már nem fog a rövidlátás. Plusz egy ismerősömnél az öregkori látásromlás sem jelentkezett a műtét után, 60 évesen is szemüveg nélkül tud olvasni. Tehát hosszú távon plusz előnye is lenne a műtétnek. Érdemes lenne így megműttetni, ha az anyagiak nem jelentenek gondot?
2017. márc. 19. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szeretem a szemüvegemet, tök jól áll. Amúgy is sokszor ijesztgetnek, hogy a műtéten átesetteknél sokkal gyakoribb a retinaleválás esélye. A családban volt ilyen, műtétnél eltoltak valami, azóta is gond van a szemnyomással, egyik szemére semmit nem lát az illető. 2 havonta visszahívják a kórházba ellenőrizni, és ez már nem fog javulni.
2017. márc. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -1 d vel műtőtték a szememet. Fél év várakozás után a másikat is. Kifogástalanul látok vele 73 évesen szeműveg nélkül olvasok, vezetek stb. Ez nem romlik, és nem öregszik.
2017. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
En -2,5 vagyok, szemuveg nelkul nem latok. Homalyos minden, elolvasni semmit, arcokat nem latok. Na en biztos varok meg par evet, mig jobb dolgot talalnak ki. En is szeretnek lezert, en is megtehetnem, de a kronikus szemszarazsag szamomra szornyubb mint a szemuveg. Elvagyok vele, majd ha kihoznak valami megmodernebb megoldast, elmegyek majd ra.
2017. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem a pénz miatt nem műttetném meg hanem a nagyon alacsony dioptria miatt. -1-nél nagyon kár belebarmolni egy egészséges szembe. Ill. statisztikailag ez olyan picit rövidlátás, hogy a lézer technologiájából kifolyólag visszamaradhat 0,25-0,5D, aminek nem örülnél szerintem. A lézeres kezelések 2-6D között működnek a legjobban.
2017. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!