Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csukott szemmel arcot mostam...

Csukott szemmel arcot mostam a mialatta kontaklencsém bent volt. Most dobhatom ki a lencsét?

Figyelt kérdés
2017. márc. 24. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért kéne kidobni? Leöblíted a löttyel, és kész. Semmi baja nem lett.
2017. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én úgy szoktam zuhanyozni, hajat mosni hogy bent van a lencse. Évek óta így csinálom, egy lencsét sem dobtam ki még emiatt :D
2017. márc. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A kontaktlencsék nem mennek tönkre víz hatására, csak azért nem javasolt vele búvárkodni, mert kiúszik a szemedből (vagy te úszol el a lencsédtől, ha-ha).

Viccet félretéve, 10 éve hordok lencsét, én nem szeretek benne fürödni, mert jobban oda kell rá vigyázni, hogy ne mozduljon el, de persze megesett párszor, hogy abban mostam hajat is.

Egyébként minden nap arcot mosok úgy, hogy bennevan a lencse, semmi baja nem lesz tőle (hozzá sem ér a víz egyébként).

Tengerbe is lencsével megyek, 2 hét fürdőzés után szoktam megérezni, hogy nem 100% az állaga, akkor általában kibírom még pár napig, majd idő előtt kidobom.

2017. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Előző vagyok, a tengeres sztorihoz még annyit, hogy akkor sem a víz miatt dobom ki hamarabb, hanem mert a só szárítja a lencsét, és veszít a nedvtartó képességéből, így nem 2 hét után nem lesz már annyira kényelmes (de ezt úgy, hogy napi 4 órát minimum a tengervízben ázom, alámerülök csukott szemmel, úszom stb)
2017. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!