Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan értelmezzem a szemész...

Hogyan értelmezzem a szemész által felírt papírt?

Figyelt kérdés

Voltam szemészeten és szemüveget írt fel.És kaptam egy kis lapot ami által meg tudom csináltatni a szemüveget.Odáig eljutottam hogy távollátásra felírt egy +0,5-ös szemüveget.

Már ezt sem értem mert úgy tudtam hogy távollátásra - os szemüveget írnak fel de itt azt írja hogy távol látásra +0,5.

Utána pedig szakszavak vannak a lapon.



Távol:Jobb:Sph.dptr.:plan

Bal:sph.dptr.:plan


Jobb:Cyl.dptr.:+0,5

Bal:Cyl.dptr.:+0,5


Jobb:Ax° 95°

Bal:Ax° 115°


PD (mm)

61



Ezt nem tudom értelmezni.Gondoltam rá hogy rendelek internetről mert így olcsóbb.



2017. márc. 31. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy kell neked a szemüveg, mint halnak a bicikli! Ez asztigmatikus lencse, 0 dioptriával.
2017. márc. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj de,nem véletlen mentem el szemészetre.Azért mert nem éreztem jónak a szememet.Összemosódnak a betűk amikor távolra nézek.És ne zavarjon de ezt egy orvos írta fel,nem pedig a szomszéd.
2017. márc. 31. 18:13
 3/9 A kérdező kommentje:
Különben meg feltalálták már a gyenge szemüvegeket amik olyan célra alkalmasak mint az én problémám.És egy csomó ember hord pl:0,5-ös szemüveget
2017. márc. 31. 18:16
 4/9 anonim ***** válasza:
A PD a pupillatávolság mm-ben, a többi is a lencsét készítő szakembernek ad irányt.
2017. márc. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, tőlem nyugodtan hordhatod.


Az optikusnak is meg kell élni!

2017. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést hiszen mert ilyen módon válaszoltam.Igazad van végül is, hiszen nincs nagy szükségem szemüvegre,csak zavar hogy vannak olyan betűk amiket nem látok ezért gondoltam szemüvegre és a szemész ezt írta fel.Én pedig hogy őszintén meg mondjam egy mukkot nem értek belőle és ezért tettem fel a kérdést.Annyit értek hogy 0,5-ös de a többit nem értem.
2017. márc. 31. 19:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy tisztában a fogalmakkal :)


Távollátás = közelre nem látsz jól, távolra igen.

Rövidlátás (közellátás) = távolra nem látsz jól, közelre igen.


A távollátást +-os lencsével, a rövidlátást --os lencsével korrigálják.


Nekem asztigmiád (szemtengelyferdülésed) van. Ezt korrigálják cilinderes (cyl) lencsével.


A következő érték azt jelenti, hogy a cylindert milyen szögben kell állítani.


Az utolsó meg a 2 pupillád közti távolság.

2017. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ráadásul nincs is távollátása :)

Első 2 sor: plan (nullás dioptria)

2017. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én meg a 7-es vagyok.

Nekem = neked

2017. ápr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!