Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha egy jól látó ember fel...

Ha egy jól látó ember fel vesz pl. -1.25 szemüveget, abban ő is élesen lát? Vagy abba már homályosan mert erős?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 3. 10:08
 1/10 Alain Delon ***** válasza:
A szem erőlködni fog, hogy élesen lásson.
2017. ápr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hozzá tud szokni a szem a dioptriahoz? Ugyertem lát benne ha mondjuk fel veszi de nem rosz a szeme
2017. ápr. 3. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem fog jót tenni a szemének, ha hipszterkedni akarsz akkor szerezz nullás szemüveget...
2017. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alain Delon ***** válasza:
Hozzászokik úgy, hogy romlik.
2017. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szemüveges vagyok... Csak pusztán érdekelt hogy lát benne egy "jó szemű"
2017. ápr. 3. 12:01
 6/10 anonim ***** válasza:

vegyél fel erősebb szemüveget és meglátod, hogy hogyan lát egy egészséges szemű a Te szemüvegeddel...


ilyen egyszerű :)

2017. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy jól látó szemnek ez kicsit "erős". Úgy szokják mondani, hogy "húzza a szemem". Sokáig nem tudja viselni.
2017. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én kontaktlencsét hordok, de az anyukám kicsivel nagyobb dioptriájú szemüveget hord és az pl nekem már összébb nyomja a képet. Túl éles és valahogy kisebb is mint a saját dioptriámmal.
2017. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb 0 dioptriás embernél egy -0,25 esetleg -0,5-ös szemüveg még javít.

Anno rosszul sikerült megállapítani, hogy mi az átlagos "normális" látás, ez van.

2017. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Előbb utóbb muszáj lesz neki a szemüvegert ha hordja akkor elkezd romolni a szeme.
2017. ápr. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!