Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerezhetek B kategóriás...

Szerezhetek B kategóriás jogosítványt, ha az egyik szemem nagyon gyenge?

Figyelt kérdés

A bal szemem 100%-os, de sajnos a jobb csak 50%-os. Ez azt jelenti, hogy látok vele, csak olvasni nagyon nehéz, a másik szemem ellenben tökéletes. Szemüvegem van rá. Ez nem akadályoz semmiben, mindent tudok csinálni, amit mások, AM jogsim van, de ahhoz nem kellett alkalmassági. Motorozásban, közlekedésben nem akadályoz.

Egyedül attól félek, hogy az alkalmasságin megfelelek-e. Más betegségem nincs ezen kívül.


2017. ápr. 3. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik szemem 47%-os a legutóbbi vizsgálat szerint és van jogsim már 10 éve. Ha a szemüveg vagy kontakt korrigálja a látásod rendesen és ezt orvos igazolja, akkor lehet jogsid.
2017. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
úrvezetőit fél szemre is megadják.
2017. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó mondja.

Ehhez képest több topikban teli torokból harsogják, hogy még a fél dioptriás szemüveget is fel ám, mert a vezetésnél fontos már 200 méterről is a rendszámokat stírölni.

2017. ápr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Harmadik: akkor én pérhuzamos univerzumban élek? Nekem rajta van a jogsimon, hogy szemüveges vagyok és az autóban akkor is kell lennie egy pótszemüvegnek, ha épp kontaktot viselek. Az, hogy pár orvos az alkalmasságin egy link féreg, vagy az autósiskola letojja, hogy félszeműeket enged ki látás korrekció nélkül az utakra, attól még nem ez a szabály.
2017. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, abban élsz.

"Az egészségi alkalmasság akkor állapítható meg B kategóriás jogosítványt igénylők esetében, ha a két szem együttes látásélessége legalább 0,5-ös (ezt természetesen korrekciós lencse, azaz szemüveg vagy kontaktlencse segítségével is el lehet érni)"

Tudod mit jelent a zárójeles közbevetés? Pont azt, hogy ha szemüveg vagy kontaktlencse nélkül is meg van az 50%, akkor ezek NÉLKÜL is vezethet. Értelemszerűen egy -3 dioptriásnak nem lesz meg nélküle, de egy kb -0,5 dioptriásnak igen, mert ez kb 60%-70%-os visus.

Na most, ha jogalkotó szerint sincs semmi szükség arra, hogy ilyen kicsi dioptriával 100 méterről olvasgassuk a rendszámtáblákat, akkor a fórumokon miért mindig a gkvezetést találják meg elsőre, hogy de ott aztán szemüveg szigorúan, akármilyen kicsi is?

2017. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja az utolsó mondatodra meg tovább idézve:

"Ha az egyik szemre funkcionális látásvesztést szenvedett valaki, vagy csak az egyik szemét használja, akkor is megállapítható az alkalmasság, ha az illető legalább 0,5-ös látásélességgel rendelkezik, és az egyik szemmel látás már elég hosszú ideje fennáll ahhoz, hogy az illető szervezete alkalmazkodott hozzá, illetve a szem látómezeje normális."

Úgyhogy nem az autós iskola tojja le. Igen, a jogszabály még ezt is megengedi, hiába hiszik egyesek, hogy autót vezetni az ugyanolyan precíz művelet a szem számára, mint processzort forrasztgatni. Itt csak 4 m2-es felületeket, másfél méteres embereket, 60 centis táblákat, meg 20 centis betűket kell észrevenni.

2017. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És ezt miért nekem írod le, miért nem szántad rá az időt, hogy a kérdezőnek korábban leírd?

Nekem mindkét szemem rossz, tehát simán benne van, hogy a kettő együtt nem 50%-os, így gondolom, nekem ezt nem is részletezték, csak tartották a markukat a papírért.


" Na most, ha jogalkotó szerint sincs semmi szükség arra, hogy ilyen kicsi dioptriával 100 méterről olvasgassuk a rendszámtáblákat, akkor a fórumokon miért mindig a gkvezetést találják meg elsőre, hogy de ott aztán szemüveg szigorúan, akármilyen kicsi is?"


Onnan baz-meg, hogy nekem ezt mondták, nekem így adták ki (ahogy a családban mindenkinek), és azt hittem, ez a szabály. Tapasztalat alapján és jóindulattal akartam segíteni, nem kell agresszív fők*csögnek lenni, és ennyit pörögni. Megtehetted volna, hogy mindezt leírod a kérdezőnek, de te kötekedni szeretsz, meg okoskodni.

2017. ápr. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!