Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi kontaktlencsével informác...

Havi kontaktlencsével információk, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban váltottam szemüvegről kontaktlencsére. Azóta napi lencsékez hordok. Az elején jó volt ahhoz, hogy hozzászokjak, de belegondoltam és szerintem nekem sokkal alkalmasabb lenne a havi lencse, mert minden nap hordom, hiszen anélkül már az embereket sem ismerem fel az utcán és az iskolában is látnom kell a táblát, illetve van, hogy többet kell ülni a gép előtt valami feladat miatt. Általában reggeltől estig bent van. Olyan 12 órát minden nap bent van majdnem, kivéve esetleg hétvégén vagy 1-2 nap, amikor nem csinálok semmit és nem teszek be. Már teljesen hozzászoktam a kontaktlencséhez, gyorsan berakom, gyorsan kiszedem, nem okoz gondot, nem ejtem le, és a két szemem is egyforma dioprtiájú. Jelenleg -2.25-ös szemem van, kontaktlencsében -2.00, de úgy érzem, romlott egy kicsit.

Ti mióta hordtok havi lencsét? Mennyi ideig van bent a szemetekben naponta?

Illetve mostanában kicsit azt érzem ha mondjuk egész nap bent van a lencse, hogy egy idő után mintha elfáradna a szemem, ez lehet azért mert romlott és nem a megfelelőt hordom? Mert eddig nem volt ilyen.

14 és fél/ L


2017. máj. 14. 09:01
 1/3 Armstrong01 válasza:

Helló

Én 2 hónapja havi lencsézek 12-16 órát van bent a lencse, mondjuk én valami bio lencsét vettem negyed évre. Abban aludni is lehet elvileg amúgy az nembaj ha fárad a szemed és nem nem romlik. Nekem is nap végére elfárad a szemem a lencsétől ha bent van. Mondjuk érdemesebb lenne a rád való lencsét hordani.

2017. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Borzasztó pazarlás a napi lencse, nem is értem, a szemész miért nem havit ajánlott neked kapásból.

A napi lencse arra jó, hogyha amúgy szemüveget hordasz, de sportoláshoz mondjuk az kényelmetlen. Vagy másik tipikus példa, hogyha nyaralni mész, mert napi lencsénél nem kell félni, hogy belemegy a víz, neadjisten kiesik, avagy milyen szennyeződés tapad rá. Nyaraláshoz én is mindig napit veszek.


Érzésre, hordásra nincs különbség a napi meg a havi között, mind a mechanizmus ugyanaz, mind a terhelhetőség. Havi lencsét féléves kiszerelésben adják, azaz 6 lencse van egy dobozban - ha különbözik a két szemed, nyilván kettőt veszel kapásból. :)

Annyi a különbség, hogy azt minden nap megtisztítod, illetve speciális tárolóban kell tárolni néhány órát, hogy a baktériumok elpusztuljanak.


Részemről kapásból havi lencsével kezdtem, ahogy írtam, a napit csak nyaraláskor hordok, illetve olyankor, ha pl. éjszakába nyúló programom van, és tudom, hogy otthon már csak bedőlnék az ágyba. 12-16 órákat hordom rendszeresen. Eleinte, ha hazaértem, kikaptam, mostanra már csak lefekvés előtt.

Ha egész nap bent van a lencse, akkor nekem is sokszor elfárad a szemem (ha alapból fáradt vagyok, rosszabb). Egyszer én váltottam is lencsét, mert nagyon kiszáradt a szemem, és az orvos javasolt másikat - lehet, neked is erre van szükséged.


Lényeg a lényeg, ha a napi lencse kényelmes, nem lesz gondod a havival sem.

2017. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

első, a biofinity lencse nem bio és nem lehet benne aludni


kérdező, csak olyan lencsét hordj, amit az orvosod vagy az optometristád ír fel és fél évente járj el ellenőrzésre (akár napi, akár havi a lencse)! Emellett a havi lencse ugyan olcsóbb, de jóval több macera, mint a napi (tisztítás!)


amúgy napi 12-16 órát hordom és természetesen használok hozzá szemcseppet is

2017. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!