Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szükséges lenne ilyen szemmel...

Szükséges lenne ilyen szemmel állandóan szemüveget hordanom?

Figyelt kérdés
Nos,az lenne a gondom,hogy 5.osztály óta szemüveges vagyok,és becsületesen hordtam egész végig a szemüvegemet.Most 17 éves vagyok,bár már beletörődtem,hogy ameddig meg nem műttethetem a szemeimet,addig hordanom kell.Az egyik szemem -2,a másik -2,25.Fontos lenne folyamatosan hordanom,és nem lenne elég ha csak gépezésnél,tanulásnál lenne rajtam?Kontaktlencsét már próbáltam,a szemeim túl érzékenyek ahhoz,hogy berakhassam őket.
2017. júl. 8. 22:43
 1/4 anonim válasza:
Enis szemüveges vagyok régóta, és nekem nagyon rossz a szemem mert mindent homályosan látok de utálom hordani és csak suliba veszem fel vagy ha itthon takaritok. Ha neked úgy jó szemüveg nélkül akk csináld úgy és elég gepezeshez vagy ilyenekhez felvenni. Egyébként hallottam errol a lézeres szemuvegrol ht nmtom pontosan a nevet de az helyre tudja hozni a latasodat és neten lehet rendelni szerintem.
2017. júl. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2017. júl. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is mínuszos a szemem, sajnos rosszabb is, mint a tied. Én állandóan hordom, mert zavar, hogy mindent homályosan látok.

Szerintem neked is hordanod kéne egyfolytában, mert az nem jó, ha megerőlteted a szemed. Ha pl. lefekszel és csak pihensz, nem koncentrálsz semmire, akkor nem baj, ha pihenteted a szemed, mert az is kell. De ha figyelsz, összpontosítasz valamire, csak rosszabb lesz, ha erőlködsz.

2017. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hogy miért pont gépezéshez kéne. Nekem is -2 körüli mind a két szemem, és az egyik el van fordulva, de itthon nem hordom, nem kell. Csak kintre, és vezetéshez.

Csak egyetemen derült ki, hogy kéne, előtte nem volt szemüvegem. Aztán vagy 10 évig kontaktlencsét is hordtam, de jobb a szemüveg.

Ha az ablakon nézek ki, várok valakit, vagy tévét néznék, fölveszem, de különben nem hiányzik. És már vagy 25 éve nem változott.

Nem hiszem, hogy baj lenne belőle, ha nem hordanád, nekem nincs, nem lett eddig. Csak, ha túl sokat nézem a gép képernyőjét, akkor könnyezem néha. De arra azt mondta az orvos, hogy a korral jár.

2017. júl. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!