Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét utát ha...

Lézeres szemműtét utát ha szükség lenne rá, lehet kontaktlencsét hordani? ( Visszaromlás esetén) Elég erős kb -10 dioptriat az esetek többségében tudják 0-ra műteni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 24. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
-12 ig tudják, ha alkalmas vagy a műtétre. Utána ha legalább 1 dioptriát romlik vissza, akkor újraműtenek. LASIK esetén asszem nem lehet lencsét hordani, PRKnál igen ha jól tudom. De mivel nullára javítják fel ezért nem kell erre gondolni. Menj el ingyenes kivizsgálásra, Sasszemnél neten kell jelentkezni és térítésmentes, van ahol fizetni kell.
2017. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
-10-es a bal szemem 3,50-es cylinderrel, nekem azt mondták be tudják lőni 0-ra de nem azonnal lesz változás, múlt pénteken volt FEMTO-Lasik műtétem (ez után úgy tudom lehet hordani lencsét és ha elég vastag maradt a szaruhártya akár mégegy műtét kivitelezhető későbbiekben) most kb úgy látok mint szemüvegben szóval nem 100% (a 100%-os sorból egyet azért el tudtam olvasni) de tökéletesen funkcionális, nem akadályoz a mindennapokban és valszeg még javulni fog szóval ha nem is lesz pont 0 valszeg egy gyenge szemüveggel olvasáshoz el lehet lenni.
2017. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Utolsotol kerdeznem,hogy most erezheti,hogy olvasashoz kellene szemuveg? Ugy ertem ilyen nagy dioptria utan eselyes a kozel latashoz szemuveg? Egyebkent a PRK tipusu mutetnel nem lehet hordani lencset?
2017. júl. 27. 23:43
 4/5 anonim ***** válasza:

PRK műtéthez sajnos nem értek

Olvasáshoz a pici betűk miatt lehet, szóval jó a látásom de ha kis részletes dolgokat kell figyelnem és nem akarom az arcomba tolni lehet később kelleni fog szemüveg.

2017. júl. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ertem! Koszonom a valaszt!
2017. júl. 28. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!