Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg vagy kontaktlencse?

Szemüveg vagy kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Már 7 éve szemüveget hordok mindennap, és mostanra már kezd idegesíteni. Folyton beizzad a szemüveg alatt, ha ráesik egy pár esőcsepp akkor meg kell törölni stb.

A legnagyobb gondom, mint majdnem mindenkinek e téren, hogy mikor sportolok akkor konkrétan semmit nem látok. Igaz, megszoktam már, de akkor is inkább viselnék kontaktlencsét, mint szemüveget. Egy a gond, hogy anyám valamiért nem igazán támogatja az ötletet. Párszor megkérdeztem már tőle, hogy lehetnék-e inkább kontaktlencsés. Nagyjából ezt mondtam neki amiket az előbb írtam le, de ennek ellenére sem ment bele, hogy lecseréljem a szemüvegemet kontaktlencsére. Pedig nagyon szeretném. Igaz hosszútávon drágább, mint egy szemüveg, de ez nem volna gond.

Mit tennétek a helyemben?


16/f



2017. aug. 17. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 17éves korom óta vagyok szemüveges , volt kontaklencsém , de engem eléggé zavart . Szemüveggel semmi bajom párásodással semmi baj mivel lehet kérni rá párásodás gátlo foliát , meg csomo falyta dolgot . Nekem a cserélgetésel van egyedül gondom , mivel sima át látszo szemübegben nem nagyon szeretek vezeni nappal , ìgy a napszemüveg és a sima cserélgetése ami néha kicsit idegesít , amúgy az eső ellen meg a vizlepergető folia ami hasznos . Bár mind plusz és plusz költség . Igaz 4 év alatt ki tapaszatlatam már , ezek mennyire is fontosak rá . A fényre sötétedő nem ér semmit se .

Nekem elég , ha le veszem akkor konkrétan full homály és zéro látás . -2,75 a bal , -2,90 a jobb

Azaz szemüveg nélkül kb mint a vak . Kontaklencse nekem nem jött be , sportolásoz jo , de mindennapi használatra nem annyira

2017. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 17éves korom óta vagyok szemüveges , volt kontaklencsém , de engem eléggé zavart . Szemüveggel semmi bajom párásodással semmi baj mivel lehet kérni rá párásodás gátlo foliát , meg csomo falyta dolgot . Nekem a cserélgetésel van egyedül gondom , mivel sima át látszo szemübegben nem nagyon szeretek vezeni nappal , ìgy a napszemüveg és a sima cserélgetése ami néha kicsit idegesít , amúgy az eső ellen meg a vizlepergető folia ami hasznos . Bár mind plusz és plusz költség . Igaz 4 év alatt ki tapaszatlatam már , ezek mennyire is fontosak rá . A fényre sötétedő nem ér semmit se .

Nekem elég , ha le veszem akkor konkrétan full homály és zéro látás . -2,75 a bal , -2,90 a jobb

Azaz szemüveg nélkül kb mint a vak . Kontaklencse nekem nem jött be , sportolásoz jo , de mindennapi használatra nem annyira jó , bár emberenként változo , hogy kinek meilyik a jobb .

Pl: haverom napszemübegben utál vezetni még naplal is , én meg éjszakai is napszemübegben vezetek .

21F

2017. aug. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1-es, köszönöm.


Nem tudom miért, de nálam a vízlepergetős fólia, illetve a párásodás elleni fólia semennyire sem vált be. Télen ezek meg nagyon idegesítőek, mikor kilépek otthonról és utána belépek valami melegebb helyre akkor folyton elő kell vennem a szemüvegtörlőt és megtörölni a lencséket, hogy végre láthassak is valamit.

Egyébként a szemeim nekem is hasonlóak, mint neked. Csak nekem annyi, hogy a bal -2,8, a jobb meg -2,75.

Szóval szemüveg nélkül "vak" vagyok. :D

2017. aug. 17. 19:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek van előnye és hátránya is, és változó, hogy kinek mi jön be. Én a helyedben kipróbálnám a kontaktlencsét (mivel látszik, hogy szeretnéd). A lencse rövidtávú befektetés, azaz ha elfogyott, akkor elfogyott, és azután ha bejött, akkor vehetsz újat, ha meg nem jött be, akkor nem veszel többet. Egyébként nem mindenkinek alkalmas a szeme a lencséhez, ez vizsgálat és/vagy próbalencse után kiderül.


Nekem több oka is volt, hogy áttértem lencsére:

- A fő oka az volt, hogy érzékeny a fülem mögötti rész, és a szemüveg nagyon nyomta, hiába lazítottam már ki teljesen a szárát, és így ettől mindennap fájt a fejem. Napszemüveget sem tudok hordani.

- Másik fő oka az volt, hogy olcsóbb volt, mivel nekem elég nagy dioptria kell, és évente el is avult a szemüveg, mert romlott a szemem. Emiatt a kontaktlencse számomra olcsóbb volt, ráadásul kényelmesebb is, hiszen félévente lehetett frissíteni a dioptriát a szememhez. Kontaktlencséből mindegy, milyen dioptriásat veszel, ugyanannyiba kerül (egy típuson, gyártón belül persze), míg a szmüvegnél horribilisen felmegy az ára, ha nem kétcenti vastag üveget szeretnél. Ráadásul még az extrán extravékonyított szemüveglencse is túl vastag és nehéz számomra, nem beszélve arról, mennyibe kerül (100-150k).

- Továbbá sok kis probléma is volt, amelyek önmagában nem lettek volna elegek, hogy váltsak, de azért megemlítem. A szemüveg útban van, párásodik, megázik, nyomja az orrom, lecsúszik, nem tudok támaszkodni, feküdni benne, nem tudok az arcomhoz nyúlni, stb. Érdekes, de számomra soha nem volt probléma sport közben (tenisz). Annyi, hogy egyszer egy röpte orron talált, és a szemüveg lerepült a francba, majdnem el is tört, illetve nyomott hagyott az arcomon, és valahogy megnyomta a szememet is. Elég rossz volt, de ez kivételes eset, ilyen nem fordul elő normális emberrel, csak velem. :D


A kontaktlencse egyetlen hátránya számomra, hogy kiszárad tőle a szemem. Ez azért van mert nagyon túlhordom, amit nem szabadna. De hiába vettem most szemüveget is pon ezért, nem tudom használni, mert ilyen nagy dioptriánál valahogy már nem bírja a szemem a váltogatást. Ez rád nyilván nem lenne igaz, te bármikor tudnád cserélgetni, és így nem hordanád túl, és nem is száradna ki a szemed tőle.


(Egyébként hat évig voltam szemüveges és hat éve vagyok kontaktlencsés.)


Bár az nem volt egyértelmű a kérdésből, hogy a anyukád fizetné? Mert ha ő fizetné, és valamiért teljesen ellene van, akkor ez változtat a helyzeten...

2017. aug. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem. Teljes egészégen én fizetném. Voltam diákmelózni, abból összeszedtem egy kis pénzt gondolván, hogy az később még bármire jó lehet. Nyilván, ha elfogy majd a pénzem, illetve valami miatt nem tudok majd diákmelózni akkor majd anyukámat megkérném, hogy vegye meg nekem a lencséket addig míg pénzhez nem jutok.
2017. aug. 17. 20:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 éves korom óta szemüveges vagyok és semmi pénzért nem cserélném le kontaktlencsére. Nem tudnám megszokni azt a macerát, minden reggel és este. Igen, a szemüveget gyakran kell törölni, (por, pára stb), de nekem kényelmesebb így. Persze, úgy dönts, ahogy szeretnél. Egy próbát megér, aztán majd meglátod.


L/19

2017. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Én a kontaktlencsére szavazok,5 éve azt használom és tudni illik,hogy nekem nagyon erős.a szemüveg az nagyon idegesít főleg azért mert én ha nincs se szemüvegem se kontaktlencsem én nem látok semmit.. a kontaklencse igaz,hogy drágább de megéri bármit tudsz benne csinálni és könnyű a be helyezés ha már meg szokod akkor semmi baj nem lesz. Én egyébként a műtéten gondolkodom
2017. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#1 vagyok és igaz nem mindenki szeme alkalmas a kontaklencséhez . És igen mind a kettő esetben vannak előnyök , hátrányok . Nekem pl kényelmesebb a szemüveg így egy kis időnyi kontaklencse proba után ugy voltam vele hogy maradok a megszokottnál . És igen ezzel a dioptriával szemüveg nélkül kb semmit se látok távolra . Igaz mivel a napszemüveget használom nagyon sokat a haverok csomoszor csodálkoznak amikor a sima szemüveg van rajtam .... igen a normálisabb szemüveg ami jo az nem olcsó mulatság .
2017. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én abszolút kontaktlencse párti vagyok. Én is szemüveggel kezdtem, de elég gyorsan átváltottam a lencsére, azóta is csak ritkán használom a szemüvegemet. Nem azt mondom, hogy a szemüvegemet utálom, de a kontaktlencse szerintem sokkal kényelmesebb és sokkal praktikusabb. Nagyon sokan mondják, hogy "nem, mert macerás"...hát nem tudom, szerintem a szemüveg sokkal macerásabb mert azon minden folt, esőcsepp, ujjlenyomat, kosz meglátszik ezért folyton törölgetni kell, míg a kontaktlencsét reggel beteszed és estig nincsen rá semmi gond. Ez a berakás-kivétel, tisztítás is csak pár percet igényel, főleg ha már gyakorlott az ember, akkor nagyon gyorsan meg van. Sokan ezt úgy képzelik el, hogy hosszú perceket kell nyúlkálni a szemben és milyen undorító stb., de erről szó sincs, illetve nem igazak azok a tévhitek sem, hogy pl. kiesik vagy bennragad. Emellett a szemüvegre vigyázni kell, hogy hová teszed mert nehogy megsérüljön, megkarcold, eltörd stb., addig a kontaktlencsével ilyen probléma sincsen. Valamint engem is ugyanazok a dolgok zavartak, amiket már előttem is többen leírtak, hogy maszatos lesz, kényelmetlen, útban van, melegít, de engem például vezetés közben is zavar mert a kerettől nem látok normálisan. A kontaktlencsét pedig meg sem érzed, hogy bent van a szemedben, semmi gondod nincsen rá, azon kívül, hogy megfelelően tisztítod, tárolod és cseréled. Ami hátrány, az például az ára, hogy hosszú távon drágább, bár az egyik hozzászóló is leírta, hogy ez több dologtól is függ.

Én azt mondom, hogy ilyen esetben mindenképpen érdemes kipróbálni a lencsét, ha lehetséges mert úgy legalább el tudod dönteni, hogy melyik tetszik jobban. Ha nem tetszik, akkor nem rendelsz új dobozt és még mindig ott van a szemüveged, amit tudsz használni.

2017. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

2 éve van szemüvegem, és kb. fél éve tértem át kontaktlencsére. Először nekem sem akartak belemenni a szüleim, de végül meggyőztem őket, mert a szemüvegtől fájt a fejem meg a szemem, ezért nem is nagyon hordtam, és mindig romlott a szemem félévenként fél dioptriát. Plusz egy ismerősünk mondta, hogy mivel a kontaktlencse egész nap bent van, ezért nem romlik úgy a szemem, legalábbis az ő lányainál ez volt, és én is ezt tapasztalom.

A szemüveget nagyon utáltam, mindig láttam a keretet, amitől elkezdtem szédülni, fájt a szemem meg a fejem. Télen mindig bepárásodott és nekem ezek a védőfóliák egyáltalán nem váltak be. Tesiórán mindig le kellett venni, mert féltem, hogy összetörik (ami meg is történt volna, ha rajtam van). Ráadásul mivel ki van szőkítve a hajam, ezért a fekete vagy sötét keret túl karakteres, a világoshoz meg nagyon nehéz volt öltözködni, hogy ne nézzek ki úgy mint egy bohóc.

Szerintem mindenképp próbáld ki a kontaktlencsét, nekem csak pozitív tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Általában minden optikában vizsgálat után adnak próbalencsét párezer forintért. A lágy lencséket egyáltalán nem érzed, a be-ki rakást meg nagyon hamar meg lehet tanulni, napi max. 10 percet vesz igénybe.

Előfordulhat, hogy kellesz műkönny, sok ismerősömnek szárad tőle a szeme, de szerintem még így is megéri.

15/l

2017. aug. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!