Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől van? Évek óta újra és...

Mitől van? Évek óta újra és újra kialakul mindkét szememen árpa kb 2 hetente. Már négyszer műtöttek holnap lesz az ötödik. El nem tudom képzelni hoyg mitől van.

Figyelt kérdés

Mindig oda figyelek hogy ne érintsem a szemem koszos kézzel, a környezetem tiszta, nem használok sminket, szedek immunerősítőt és mégis van. Amellett hogy iszonyatosan fáj csúnya is megnehezíti az életem. Valakivel volt már ilyen?

Nagyon örülnék tanácsoknak.


2017. aug. 27. 21:57
 1/2 anonim válasza:
Szia! Velem bár ritkábban, de előfordult néhányszor rövidebb időközökkel. Sokminden okozhatja, sokszor nem is biztos hogy az az árpa valóban árpa. Okozhatja egy beggyulladt bőr alatti szőrtüsző, de volt már hogy huzatot kapott a szemem. Nem laksz vagy jársz huzatos helyen gyakran, vagy ahol szálló por esetleg valamilyen növényi foszlány mehet bele? Ezek mind okozhazják. Remélem segítettem.
2017. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Anno nekem is 2 hetente előjött az árpám, hol a szemem alatt, hol a szemhéjamban, végül az egyiket meg is kellett műteni.

A dokim elmondta, hogy nagyon kicsik azok a váladékozó csatornák a szememben, és nem tud rendesen tisztulni. Ez veleszületett, nem lehet mit tenni.

Azt is elmondta, hogy naponta akárhányszor csak mosdó közeleben járok, mossam meg a szempilláim tövét, így elejét tudom venni az árpa kialakulásának. Így is teszek már a műtét óta (február), és azóta a többi árpám sem jött elő.

Ha érzem, hogy viszket a szemem, nem nyúlok bele, nem dörzsölöm, inkább megmosom, amilyen hamar csak tudom. /nálam mindig ciszketéssel indultak a bajok.../

Próbáld ki, remélem segíteni fog!

(Még azt elmondom, hogy a dunsztkötés nálam nem vált be.. simán csak vizes vattát használtam és mindig újravizeztem jó meleg vízzel... így sikerült egyszer végre othon kifakasztani egyet... ha a vattát nejlonnal is lekötöttem éjszakára, sosem sikerült...)

2017. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!