Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan tudnék itthon nagyjából...

Hogyan tudnék itthon nagyjából segíteni a szememen? (a jobb látás érdekében)

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy távolra nem látok tökéletesen, ahogy régen, igaz, ez nem erős szemüveg: bal 1,5; jobb 1-es.

Csak az az igazság, hogy nem szeretem a szemüveget, kontaktlencsével meg úgy hallottam, sok baj van...

És szeretném hogyha már látnék annyira jó, hogy ne kelljen szemüveg. Mert közelre nagyon kristály tisztán látok, de távolra...pfff....

És én még 15 éves vatgyok, és csak felnőtt korban, 18 éves kor után ajánlják a lézeres szemműtétet.

És hogy, vagy mivel tudnám segíteni a szememet itthon, vagy, valami vitamin, vagy valamilyen orvossággal(tabletta ilyesmi).


2010. máj. 30. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Erősítheted a szem izmodat úgy, hogy egyik szemedet letakarod, aztán nézel egy tárgyat ami közel van, majd egy olyat ami távol van, és ezt így felváltva.

Közelre, távolra, közelre, távolra... és így fókuszálgatsz a szemeddel.


Aztán a másik szemeddel is ugyanezt.


Én pl csináltam olyat, hogy fél órán át csak a bal szememmel néztem a tévét, aztán kinyitottam a jobb szememet és akkor olyan furán láttam, de meglepődtem mert utána kb 10percig tök élesen láttam a faliórát, ami máskor meg tök homály volt. Szóval lehet ilyenekkel szórakozni.

2010. máj. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondjam -bár a szemizmok tornáztatása nem árt, és utána kellemes érzés-, hogy a minuszos szem nem "gyógyul meg". A pluszos (közelre nem látás) előfordul, hogy magától javul, de a minuszos sajnos nem. Az csak romlani tud. Ha nem hordod a szemüveged még gyorsulhat is a romlás, mert megerőltetődik a szemed. Nekem 13 évesen kezdett el romlani a szemem, amikor a szüleim elváltak, és nagyon érdekes, hogy azóta is inkább traumatikus élményekkor romlott jobban, de mára már megállt. A jó hír, hogy 2-3 évvel a szem romlásának megállása után már műthető a szem, és teljes értékű látást lehet elérni egy perces lézeres szemműtéttel.
2010. máj. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És az a lézeres szemműtét az örök, tehát, hogy ha sokáig nézem mondjuk a tv-t vagy a monitort akkor már nem tud elromlani?
2010. máj. 30. 20:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Vagy pedig ugyanúgy megint elromolhat a szemem?
2010. máj. 30. 20:16
 5/6 anonim ***** válasza:

sajnos romolhat tovább.

Viszont akkor azt hiszem hogy már nem műthető újra.

Ezért szokták javasolni azt, hogy várjuk meg még pár évig nem romlik tovább a szem...

2010. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

[link]

ezt kellene belekenni a szemedbe...és 10-15 percen belül észreveszed a változást.

ráadásul van rá 2 hét visszafizetési garancia, ha mégsem működne.

egy próbát megér;)

2010. jún. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!