Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A születésüktől vak emberek...

A születésüktől vak emberek szoktak-e álmodni arcokkal?

Figyelt kérdés

Mert ugyebár azt mondják, hogy amikor álmodunk akkor olyan emberek arcát látjuk álmunkban akiket már láttunk.

De mi a helyzet a vakokkal?

Ők is látnak arcokat?


2017. okt. 29. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A vakok nem látnak. Álmukban sem. Aki születésétől vak, az meg pláne.

Általában hangokat álmodnak.

2017. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Aki születés óta vak, az semmilyen tárgyat nem tud elképzelni, mert sosem látott.

Kicsit gondolkodj már...

2017. okt. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor igaz az az allitas hogy almunkban olyan szemelyek arcait latjuk akiket aznap vagy valamikor az eletben lattunk?

Pl almodtam egy lanyrol, sose lattam, sose ismertem...teljesen ismeretlen. De akkor honnan jott az arca?


Onnen, hogy pl lattam az utcan? Az agyam nem figyelt ra csak epp egy pillantast vettem ra es a tudatalattim megjegyezte? Tegyuk fel 10 evvel ezelotti spontan arcokat is felidez?

2017. okt. 29. 13:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Vak vagy?

Tehát volt már látásod? Akkor igen el lehet képzelni az arcot

2017. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem...nem vagyok vak.

Egyontetu valaszt szeretnek!

Almunkban olyan arcokat latunk amit mar lattunk valahol/valamikor...vagy sem.

Eleg csak ha valaki belekerul periferia tartomanyba es onnantol az agy azt megjegyzi, ugy, hogy mi nem is tudunk rola?

Es ezt almunkban hozza elo?


Aztan ebredeskor WTF...ezt az arcot meg sosem lattam, de akkor hogy jott?

2017. okt. 29. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, létezik. Álmodtam már én is olyan emberrel, akiről fogalmam sincs ki volt. Az arcára határozottan emlékszem azóta is.


A vaksággal kapcsolatban: szerintem álmodhatnak arcokkal, mert ők ugye tapintással (is) tájékozódnak, megfogják, megtapintják az arcot és elképzelik, milyen lehet. Van, aki színekkel is álmodik, pedig sosem látta. Ebben hiszek.

2017. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mondjuk ha neked nincs szemproblémád, akkor nem értem a kategória-választásod. Egészség kategóriában van kimondottan "vakság", vagy esetleg ezotéria, az egy másik témakör, ezt a kérdést oda kellett volna írnod. Nem kekeckedésből, de szerintem ott több választ kapnál a kérdésedre.
2017. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt.

Ez nem ezoteria, ez tudomany. Ezt elvileg tudosok bizonyitottak, hogy csak olyannal almodhatunk akit mar lattunk a valo eletben.

Csak kicsit furcsa es ilyeszto hogy ennyi mindent megjegyez az agy.


Vaksag katekoriaba meg nem akartam irni mert feltem hogy keves valaszt kapok. Vagy egyaltalan nem kapok valaszt.

2017. okt. 29. 13:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Az agy képes felidézni egy idő után is, sőt te is elképzelheted egy egyedi arcot is. De csak akkor ha már látta valaha arcot.
2017. okt. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!