Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van itt olyan, akinek meggyógy...

Van itt olyan, akinek meggyógyult a tompalátása ragasztással? Vagy olyan, mint én, hogy nem vették észre és ezáltal látássérült lett?

Figyelt kérdés

Én gyakorlatilag már semmit nem látok vele, pedig még csak 20 éves vagyok.

El volt intézve, hogy a szüleim nem szemüvegesek, nem is nézték meg 8 éves koromig, míg iskolába mentem. A gyerekorvosnak, illetve a védőnőnek kötelessége lenne megvizsgálni. Meddig tartana, fél percig? Letakarni az egyik szemet és lát-e vele? Mert a jó szem (ami általában majdnem tökéletes) átveszi a másik helyét is, azt kikapcsolva, egyszemes látás alakul ki. Kisgyerekként nem érzékeled, hogy gubanc van. Az orvosom azt mondta, hogy a betegeinek ha elvesztette a jó szemet, a tompalátó megjavult. De olyan is volt, aki vak lett.

Nem akarom leírni a betegséget, mindenki keressen rá! De nem, nem segít a szemüveg és nincs térlátásod.

Szeretnék országos szinten fellépni ez ellen, kezdetben petícióval, aztán meglátjuk. Horvátországban például szűrik. Itt meg elintézte a gyerekorvos, hogy még nem találkozott ilyennel... Nekik fél perc lenne, neked a szemed világa!



2017. okt. 29. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Általánosságban igaz a háziorvosok nagy részére (főleg vidéken, kisebb településeken), hogy csak látszólag foglalkoznak a betegekkel.

Gyerekorvos sosem vizsgálta a szemem, szintén 8 évesen lettem szemüveges, de egyből a szemészetre küldtek.

A háziorvosokban nem bízok, mióta egy rákot idegbecsípődésnek néztek. (nem vicc, nem túlzás, ha az a nő hónapok óta nem múló panaszokkal elküldi kivizsgálásra, és nem kezeli félre évekig, a nagynéném még élhetne)

2017. okt. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem segített a ragasztás, mára már szemüveget sem kell hordanom, de ez egy hosszú és bonyolult történet.

A te történeted is érdekes és teljes mértékben megértem, hogy fel vagy háborodva. Én támogatlak benne!

2017. nov. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Te 20 éves vagy, akkoriban még az óvodában szűrték a gyerekeket évente, nem tudom, te hogy maradtál ki belőle. Azóta már sok minden változott, és évente be kell vinnie a szülőnek a védőnői vizsgálatra a gyereket a tanácsadóba, olyankor megnézik a látást is és a hallást is. Úgyhogy nem igazán értem ezt a petíciós dolgot. Minden 3 és 6 év közötti gyereket szűrnek a területi védőnők, kivéve ha a szülő nem hajlandó bevinni a gyerekeket. Az iskolásokat meg az iskolavédőnő szűri.
2017. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Minket nem szűrtek...

Aztán több osztálytársam is csak akkor lett szemüveges, mikor suliba mentúnk. Senkit nem érdekelt. Mondjuk a gyerekorvos egy külön szám, lehet máshol jobban odafigyeltek. Egy trehány, gonosz, nem törődöm, képzetlen és pletykás.

Jártam oviba. Mindenre elvittwk.

2017. nov. 5. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!