Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Monitor okozta migrénes...

Monitor okozta migrénes fejfájás, szemfájás esetén melyik műkönny, monitorszemüveg a legjobb vagy más ötlet?

Figyelt kérdés
Nekem migrénes fejfájásom van,ha sokat vagyok a monitor előtt,a barátnőknek inkább szemfájás,eddig nem találtunk megfelelő megoldást.De műkönnyekből is van vagy ezerfajta optikában,gyógyszertárban, DM stb.

2017. okt. 31. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Mukönnyel az a baj, hogy egy idő után megszokja a szemed és egyre gyakrabban kell csepegtetni

Monitorszemüveg, nekem van, de már ilyen monitorok mellett egyátalán nincsen rá szükség


-Szerezz be egy jobb monitort


-Használd rajta az olvasó módot ,kíméli a szemeket


-Állítsd rajta a fényerőt mert lehet túl világos és azért bántja a szemedet


-Rakj a monitor mögé lámpát, de ne led legyen és ne színes fényt adjon


-45percenként tarts 5perc szünetet és pihentesd a szemeidet ( kinézel az ablakon és távolra fókuszálsz )


- Próbálj több időt tölteni mesterséges fényforrások nélkül

2017. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi mit jelent a jobb monitor?LenovoX201-nek,nem tudom,hogy az van-e.Olvasó mód,hol található pl.ezen gépen?
2017. nov. 1. 07:24
 3/3 anonim ***** válasza:

F.Lux


Hosszú munkanap után fárasztó a vakító fényű LCD-monitort bámulni, sok képernyőn a háttérfény erősségét sem lehet a végletekig csökkenteni, ráadásul a művelet sokszor túl bonyolult ahhoz, hogy naponta többször elvégezzük. Ezen a problémán segít az F.Lux nevű segédprogram, ami a monitor színhőmérsékletének automatikus állításával teszi szemkímélőbbé a PC használatát. Menüjében meg lehet adni tartózkodási helyünket is, hogy a program kikalkulálja, mikor van napkelte és napnyugta, és mikor kell sötétebbre állítani a színeket.

[link]


Javaslom még neked a visine szemcseppet 2.315 Ft


Füst, por, szél, klóros víz, fény, kozmetikumok, vagy allergiás kötőhártyagyulladás (pl. szénanátha), pollen túlérzékenység tüneteként jelentkező kötőhártya-vizenyő (ödéma) és nyálkahártya vérbőség átmeneti, tüneti kezelésére javasolt.


Bővebben itt:


[link]

2017. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!