Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha bemagolom a látásvizsgáló...

Ha bemagolom a látásvizsgáló táblán lévő számokat, arra rá tudnak jönni valahogy?

Figyelt kérdés
Csak egy kis javulást szeretnék papíron, de közbe ugyanúgy azt a szemüveget hordanom, ami kell valójában. Nyílván nem az egészet mondanám el, csak mondjuk az utolsó háromig.
2017. nov. 21. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Régen működött volna. Manapság már sok (legtöbb) helyen van digitális tábla, ahol nem mindig ugyanazokat vetítik ki, így nincs mit bemagolni.
2017. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Voltam már és olyan tábla van, ami az interneten több helyen is fent van.
2017. nov. 21. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Még digitális tábla sem kell hozzá, elég csak véletlenszerűen cserélgetni hogy mit kell felolvasni. Te magát a betűsort magolod be, nem pedig a betűk egymáshoz való helyzetét, mert abból túl sok variáció van. Így elég gyorsan úgysem tudsz kapcsolni és folytatni ha megkérnek hogy a középső sor első három majd a jobb oldal alsó három majd alsó, felső, jobb, bal, közép, akármelyik betűjét olvasd fel.


A saját érdekedben ne akard az orvost becsapni. Én elég rosszul venném ha valaki azért üt el a zebrán mert átverte a látásvizsgálatot, azt hiszi hogy ugyanolyan jó a szeme, de nem szűrték ki hogy romlott például.

2017. nov. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
infantilis gondolatok. ilyet egy 12 éves sem gondol komolyan.
2017. nov. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már évek óta nem romlott, szemüveget azt hordanám, amit most is, én csak papíron szeretnék jobb szemeket, de miattam senki nem lenne veszélyben az utcán.
2017. nov. 21. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:
És mi történne ha felvállalnád magad? Az egyenes út a legrövidebb. Nem kötelező megcsináltatni az új szemüveglencsét ha kiderül, hogy erősebb kell. Olyat hordasz amilyet akarsz. Kivéve ha vezetsz, mert akkor szarul is elsülhet ha nem látsz rendesen.
2017. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én csak papíron szeretnék jobb szemeket


És ennek mi értelme? Nem az lenne a fontos, hogy a valóságban is jobban láss????

2017. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tök hihető, hogy a kérdező inkább hordaná az eddigi szemüvegét, még akkor is ha nem lát vele, csak azért hogy papíron jobb legyen. Nyilván nem arról van szó, hogy nem akar szemüveget, dehogy is ;)
2017. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Alkalmassági vizsgálat papírján szeretném a jobb szemeket, remélem valamelyest dereng már. Ott sem lenne miattam senki veszélyben, mert nem sofőr leszek, csak az orvos ezt veszi a legszigorúbban.
2017. nov. 24. 23:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Igényelj kontaktlencsét, ott nem számít, milyen erős a szemed, mindenféle munka szempontjából sokkal praktikusabb, mint a szemüveg. És nincsenek limitek sem, pl. nagy különbség a két szem között, ami szemüvegnél gondot jelenthet.

A dokival írasd rá a papírra, hogy lencsében dolgozhatsz csak, így nem lesz problémád, alkalmasságit is ki kell pipálniuk ebben a helyzetben.

2017. nov. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!