Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Első szemüvegem lesz. Milyen...

Első szemüvegem lesz. Milyen rétegeket, meg mire kell figyelni, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudtok tanácsot adni, hogy milyen lencsét érdemes kérni. Vagy milyet ne. Tudok itt valamire figyelni, hogy jó legyen?


(ha esetleg van tippetek, hogy hol érdemes az is jöhet. keretem már van.)



2018. febr. 5. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem van szemüvegem, de nem nagyon használom. Nem vagyok profi a témában.

Én nem sötétedős lencsét vettem, szerintem bénán néz ki. Ügyelj arra, hogy a lencse ne legyen se túl nagy, se túl kicsi a szemed méretéhez képest. Monitorszűrőt esetleg kérhetsz rá, ha sokat ülsz gép előtt.

20/L

2018. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Karc és tükröződésgátló rétegeket kérj mindenképp. A monitorszűrőről annyit, hogy sok embert zavar. Barnásabban látsz vele és maga a lencse kékesnek tünik.

Nem tudom, mennyi a dioptriád de ha -3 felett van, vékonyítsd :)

2018. febr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

-1,75, de lehet most már -2. Meg nem tudom a kontaktlencse dioptria ugyanaz e szemüvegnél teljesen.


Amúgy pl ezen az oldalon annyiféle lencse van ezért is estem kicsit kétségbe :) alapanyag szerint is és bevonatokból is.

[link]

2018. febr. 5. 20:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A monitorszűrő egy nagy áltudomány.

Először is, a monitorodon annyi kék összetevőt vehetsz le ingyen, amennyit csak akarsz, minek ehhez szemüveg vagy plusz réteg?

Másodszor egyszer valaki bedobta, hogy a kék így meg úgy, meg nem lehet tőle aludni (irodában tán nem is kéne), aztán mindenki át is vette, de igazából mindenki csak hallott valakiről, aki látott valakit, aki hallott róla, hogy tényleg baj lenne a kékkel. (Az ilyen emberek az eget se nézegessék derült időben, mert elromlik a szemük, plusz nem tudnak aludni...)

2018. febr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kontaktlencse dioptriánál kicsit nagyobb lesz a szemüvegedé. 2,5-östől ajánlott a vékonyított lencse. Keményített, tükröződésmentes lencsét kérj, UV szűrővel ha gondolod.
2018. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget. Ezek közül a rétegek közül csak a monitor szűrő színezi amúgy a lencsét? Azt hiszem olyat nem szeretnék rá amitől színezett lesz.


Szerintetek vizsgálatra elég az optometrista vagy menjek inkább dokihoz?

2018. febr. 6. 20:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Neked kell eldöntened.

A szemész meg tudja állapítani, ha valami nagyobb gond van, és nem egyszerű látásbiba.

Viszont az optomerista csak a látással foglalkozik, így nagyobb a tapasztalata, alapvetően a látáshibákhoz jobban ért.

Tulajdonképpen mindegy amúgy :)

2018. febr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az optomerista nem írt fel szemüveget egy kis üvegtesti homály miatt. De amúgy elég általában nála íratni...
2018. febr. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!