Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Cilinderes kontaktlencse helyett sima?

Gyorsan szükségem lenne egy pár napi kontaktlencsére, viszont cilinderes sehol sincs raktáron. Csak -0.75 a cilinder, megoldható, h simát veszek, 10 db-osat, v gáz lesz, ha betolom azt? Köszi előre is! :D

Keress kérdéseket hasonló témákban: kontaktlencse, lencse, cilinder

febr. 12. 23:20  Privát üzenet  

A válaszok
Nem fog illeszkedni a szemedre és nem fogsz vele látni.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont febr. 13. 00:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tuti, már próbáltad? Egy ismerősömet megkérdeztem most, mondta, h neki is volt már ilyen és nem volt gáz.

# 2/6Időpont febr. 13. 13:35 Privát üzenet
Nem próbáltam, mert nem szórakoznék a látásommal. Olyat vegyél, amilyet a szemorvos ajánl.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont febr. 13. 14:00 Privát üzenet
Annyira élesen nem fogsz látni vele de elviekben valamennyire jó, nekem 2.25-ös volt a cylinderem azt hiszem, azért kérdeztem meg a dokit mert színes kontaktlencséből csak dioptriásat gyártanak, azt mondta egy cosplay erejéig simán hordható csak nem lesz 100%os a látásom.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont febr. 13. 14:39 Privát üzenet
Nekem mindkét szememen -1 cilinder van, de a kontaktlencsémen nincs cilinders, csak simán egy dioptriával hozzáadva. Tehát nekem a szemüvegem -4,5 dioptria -1 cilinderrel, a lencsém meg -5,5 dioptria. Ugyanigy látok vele, sőt még jobban szeretem, mint a szemüveget. A doktornő írta fel nekem így.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont febr. 15. 13:06 Privát üzenet
A szemüvegem nekem is cilinderes (meg nem mondom, hogy mekkora, nem emlékszem), de a kontaktlencsém nem, mert azt mondták, hogy ekkora értéknél az tök felesleges. Ugyanúgy látok vele, sőt sokkal jobban szeretem, mint a szemüvegemet. Szerintem max. picit rosszabbul látsz vele, de ha ez úgyis csak ideiglenes mert most nem találsz jobbat, akkor szerintem nincs vele gond. Az, hogy illeszkedik-e a szemre vagy sem, az nem a cilindertől függ...

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont febr. 17. 12:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nincs éjjel-nappali havi lencse cilinderesből, használhatok helyette sima nappali cilinderes jó áteresztésű (128-as) havi lencsét?
Kontaklencsénél is multifokális kell vagy jó a "normál", hogy mindent lássak vele? Tudnátok ajánlani párat?
Cilinderes kontaktlencse helyett sima?
A szemeim + 9,5 dioptriásak. Esetleg valahol vehetek színes kontaktlencsét magamnak vagy ilyen nagy dioptriánál csak sima van?
A cilinderes kontaktlencse drágább a sima dioptriásnál?
Miben különbözik egy sima, és egy cilinderes szemüveg/kontaktlencse kinézete?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!