Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesektől kérdeznék,...

Szemüvegesektől kérdeznék, hogy látják-e a szemüvegkeretet?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, a héten kaptam meg az első szemüvegemet, -1,5 ös mindkét lencse. Damilos keretet választottam,jól is áll,tökéletesen látok benne.

Csak olyan furcsa érzés hogy állandóan látom a lencse alsó részét. Mintha valami maskara, álarc lenne a fejemen.

Kérdésem,hogy ez az érzés eltűnik egy idő után? Aki szemüveges az látja / észreveszi a keret szélét?

Kérdezném még,hogy ez erősnek számít elsőre? Akikkel beszéltem ők azt mondták elsőre erős,ők kevesebbel kezdtek.

Köszi a válaszokat.



2018. febr. 18. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
megkerdeztem a ferjem, o azt mondta, hogy a lencset nem latja, mivel nyilvan atlat rajta , ezen fel is nevetett :D a keretet latja , de nem zavarja. viszont azt mondta, turelem kell, mire megszokja az ember, az elso 1-2 het nagyon fura kezdo szemuvegeskent de aztan mar fel sem tunik a viselese. tarts ki :)
2018. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Meg fogod szokni. Igen, ez eleg eros, foleg ennyi idosen sajnos.
2018. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Metionin ***** válasza:

Én is látom, mindegyiket láttam pedig most a 3. szemüvegem van. Volt normál, teljesen átlátszó keret nélküli és most felül keretes, alul damilos van. Én igazából nem tudtam megszokni, alig vártam hogy hordhassak kontaktlencsét de erre anyagi okoból csak huszonévesen került sor.

A másfeles dioptria nem nagy cucc, bár nekem annyi lenne :D én 13 évesen 1-essel kezdtem.

2018. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

néha ha eszembe jut szoktam látni, de teljesen kizárja az agyam, ez pl olyan hogy az orrod is látod hogy ott van, de nem tűnik fel, kizárod...

amúgy én se sokkal gyengébbel kezdtem, de tényleg elég erős, még picit esetleg javulhat is, ha rendszeresen hordod, nekem pl 0.25 öt javult mind a két szemem

de akik távolra nem látnak nem sokszor javul

amúgy ha úgy van legközelebb próbálj ki sötétedős lencsét, ha érdekel írj rám privibe elmondom hogy milyen

2018. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Most, hogy elolvastam a kérdésedet, igen, látom, de 95%-ban nem figyelek rá.


Először furi volt nagyon, de gyorsan megszokod :)


Nem erős, nekem a jobb pl. négyes, de csak kettő feles lencsét kaptam, mert a négyesben majdnem odahánytam a szemész elé, úgy elszédültem.

2018. febr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2018. febr. 18. 18:24
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem is damilos van, ha direkt odafigyelek rá, akkor látom a szegélyét, de egyébként kizárja az agyam. Az előző keret nélküli volt, azt is láttam. Hamar meg fogod szokni, ne aggódj. Én erősebb dioptriával kezdtem, mint te, de ez csak azért volt, mert évekig titkoltam, hogy rosszul látok. Hülye kamasz voltam, na, megesik az ilyen.
2018. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem kontaktlencsém van én -2,75-tel kezdtem, úgyhogy nem gáz szerintem elsőre a -1,5. És ismerőseim közül mindenki megszokta, sose figyelnek rá, így szerintem te is meg fogod szokni :)
2018. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
-2,75 nélkül mit láttál? Már 1,5-nél is elég homály van. Elég feltűnő lehetett a különbség. Kösz a választ Neked is.
2018. febr. 18. 20:41
 10/14 anonim ***** válasza:
Kicsi koromtól kezdve szemüvegezek, nem érzékeltem a keretet, annyira megszoktam, de nemrég átváltottam kontaktlencsére, és most már zavar a keret. :/
2018. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!