Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Árpával elmehetek orvoshoz?

Árpával elmehetek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Már 4-5 napja ott van és csak nő csak nő csak nő.. régen is volt, de két nap után kifakadt. Ez meg most a szemhéjam alatt van és nagyon zavar. Tudnak ezzel valamit kezdeni? El tudják tüntetni? Nem fognak körberöhögni, hogy ilyen kis problémával megyek? Engem már iszonyatosan zavar..
2010. jún. 8. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Kiröhögni nem fognak semmiképp, az orvos azért van, hogy ha panaszod van, gyógyítsa meg.


Viszont elmondom, hogy nekem árpára jó volt a Septosyl szemkenőcs, ami gyulladáscsökkentő és a kontaktlencse miatti problémáimra tartom. Na, a múltkor elmulasztotta az árpát is.

2010. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Menj el orvoshoz,több féle árpa létezik,valamelyik nem is fakad ki,csak akkor,ha az orvos felnyitja.Kiröhögni meg senki sem fog.
2010. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
menj el, azért van, h meggyógyítson, nekem volt, akkor még be is kötözték, és elmagyarázták, hogy otthon hogy kössem be magamnak:D
2010. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönök minden választ. nekem is van rá kenőcsöm csak az a baj h a szemhéjam alatt van az árpa és nem tudom ott bekenni, de akkor elmegyek orvoshoz,még1szer köszönöm
2010. jún. 8. 16:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagy árpa szakértő vagyok,már hatszor volt.egyik sem múlt el magától és semmitől sem,úgyhogy az orvos távolította el.Elég gyakori beavatkozás ez,dehogy fog kiröhögni!Valószínüleg először kenőcsöt fogsz kapni,szerintem TobraDex-et.Azt két hétig kell használni.Mindegy,hogy hol van az árpa,mert a kenőcsöt gyakorlatialg belülre kell felvinni.Vagyis lehúzod a szemhéjad alul és egy nagyon pici csíkot nyomsz a szemgolyód és a héj közé,abba a résbe.Hülyén magyaráztam,de talán érted.Akkor is oda kell kenni,ha a felső szemhéjad alatt van az árpa.Ezt két hétig használni kell napi 3-4 alkalommal.Minél elöbb mész el a dokihoz,annál nagyobb az esélye,hogy tényleg használ.

Ha nem múlna el,akkor a doki eltávolítja.Ettől sem kell félni,nem vészes.Belülről tesz egy kis metszést és úgy tisztítja ki.Egy napig be lesz kötve a szemed,aztán leveszi.Kicsit kék-zöld foltos lesz a környéke,de hamar elmúlik.Érzéstelenítéssel csinálják,szóval egyáltalán nem fájdalmas.

2010. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
voltam orvosnál, írt fel floxal kenőcsöt és szemcseppet, kenőcsöt 2 hétig kell hazsnálni reggel,este, a szemcseppet 1 hétig naponta 5ször. azt mondta hogy elég lassan fog elmúlni, remélem nekem nem kell eltávolíttatni. Lassan már akkora a szemem mint egy kosárlabda..
2010. jún. 10. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!