Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek meddig romolhat a...

AllorX kérdése:

Szerintetek meddig romolhat a szemem?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy olyan típusú a szemem romlása hogy ahogy növök, fejlődök úgy romlik a szemem csak nem valami gyakori sebességgel mivel most 15 évesen 9.5 és kb 7.75-8 értéken van a szemem (asszem plusz ha a távolra rosszul látást igy jelölik). Na az lenne a kérdés hogy 20-22 éves koromra elérhetem a 16 "szintet" (ez a legrosszabb eddig a családban. Annyi kiegészítés hogy néha csinál olyat a szemem hogy 1 évig alig romlás aztán bepótolja az átlagot (évente 1-1.5) vagy sokkal többet is. Lehet olyan hogy sllent mond a génjeimnék és megáll vagy egyszerűen pár hónap alatt beindul és lényegében megvakulok.

2018. márc. 10. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább mínuszos lehet a szemed, ha távolra látsz rosszul. 40-50 éves kor felett majd javul a látásod. Addig romlik, ameddig növésben vagy. Általában 21 éves korig. A lányomnak addig romlott a mínuszos szeme. Lehet a tiédet meg tudják majd műteni 22 éves korod körül.
2018. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért javulna 40 éves kora után? Az öregszeműség kompenzáló hatása csak kb fél méter távolságig jelentkezik, addig meg szinte minden dioptriával ellátni amúgy is rendesen, e távolság felett van a gond.
2018. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fél méterik 2D-vel látsz élesen okostojás. 10D-vel 10 centiig... Nem tudom minek jössz ide okoskodni, ha ennyire nem értesz a témához.
2018. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Senki nem tud válaszolni erre a kérdésedre szerintem.
2018. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hármaska,

az öregszeműség esetén a lencse nem tud már eléggé domborulni, ezért KÖZELRE nézés esetén (mert ahhoz kéne, pl olvasás) nem lesz éles a kép.

Kíváncsian várom az elméletedet arra, hogy ez mit segít 200 méterre elnézve egy -10 dioptriás szemen.

2018. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért apukám mert nem is kell semmit domborulnia a szemlencséjének, ugyanis ha nem látnád majdnem 10D-s rövidlátó. Már eleve túl nagy a szemének a törőereje, ezzel 10 centire lát élesen (lapos szemlencsével), meg attól közelebbre (domború szemlencsével). Ha ennyire nem értesz a témához, akkor ne égesd itt magad inkább.
2018. márc. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam

Te égeted magad. Távolra lát rosszul, vagyis rövidlátó, mínuszos szemmel. Jó reggelt.

2018. márc. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt írtam. Erősen szövegértelmezési gondjaid vannak...
2018. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, hál isten, akkor eddig eljutottunk, hogy -10-es a szeme. Most akkor még egyszer azt, hogy ugyan mitől fog ez javulni öregkorban, amikor az öregkori szemromlás csak az abszolut közellátásra van hatással? Avagy azt tekintjük eredménynek, hogy 10 centi helyett 15-ig fog élesen látni?
2018. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!