Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét viselők!...

Kontaktlencsét viselők! Írnátok tanácsokat, tapasztalatokat? Milyet, mennyiért, hol stb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ofotértbe járok évek óta. Eddig csak szemüvegem volt. Hamarosan megyek vizsgálatra. Most gondolkodom rajta, hogy majd rákérdezek a lencsére is. Alkalmanként jó lenne. Ahogy elnézem, ők egy márkát hirdetnek (a legjobban ajánlott nagyon borsos), én viszont a neten elég sokat találtam és talán olcsóbbra jövök majd ki, ha nem rendelek rögtön ott lencsét.


Ti milyet használtok? Mennyiért? Mennyit számít pl. a víztartalom? Színes vagy színtelen? Bármi, ami eszetekbe jut... Ott is fel fogok tenni minden kérdést, de teljesen pártatlan tapasztalatokra vagyok kíváncsi. :) Nehéz csak az áruházak / optikák leírásaiból jó rálátást nyerni.


2018. ápr. 10. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is az Ofotértbe járok és onnan veszem már évek óta a kontaktlencsét. Meg vagyok elégedve. Én havit szoktam venni, de ha te csak alkalmanként szeretnéd, akkor vehetsz napi lencsét, ez egyáltalán nem is drága szerintem.
2018. ápr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is néztem a napit. Úgy értelmeztem, ahhoz nem kellenek az ápoló cuccok. Ennyivel jobb. Viszont a 30 napos gazdaságosabb. Igaz, úgy nem biztos hogy lenne értelme, ha lenne olyan hónap, amikor mondjuk csak ötször kell. :) Vannak elfogadható árúak, csak nem tudom, melyik lehet jó. Ezért is kérdeztem. Könnyebb úgy rásózni az emberre a feleslegesen drágábbat, hogy előtte nem tájékozódott. Anno megcsinálták a -0.75- ös szemüveggel is, én pedig megvettem a vékonyított lencsét drágábban... :)
2018. ápr. 10. 23:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmész vizsgálatra, akkor ők is mindent meg fognak kérdezni, és mindent normálisan, részletsen el fognak mondani, de lesz lehetőséged kérdezni is. Én azt tapasztaltam, hogy a legtöbb helyen azért normálisak, segítőkészek és inkább szakmai szempontból közelítik meg a kérdést, figyelembe veszik az igényeidet stb. és nem csak azt nézik, hogy nekik mi lenne a legkedvezőbb, mit tudnak rádsózni.


A hordási idő igazából attól függ, hogy mennyit szeretnéd használni. Napi vagy legalábbis gyakori használatra értelemszerűen a havi lencse a legjobb, míg pl. ha csak alkalmakra szeretnéd használni, akkor a napi lencse a jobb választás számodra. Ezt ki is tudod számolni az árak alapján is, hogy melyik a gazdaságosabb.


Interneten általában olcsóbb, mint egy optikában. Az én lencsém pl. konkrétan 5000 forinttal olcsóbb, ami azért elég nagy különbség. Én Air Optix Night&Day Aqua havi lencsét használok, ezzel maximálisan elégedet vagyok, szeretem és sosem volt vele semmi problémám, még a nap végén is kényelmesnek érzem. Ugyanakkor nem túl olcsó, mert 3 havi adag 17.000 forint az optikában és a netről rendelve 12.000 forintért kapom meg...Nagyon sok olcsóbb márka, fajta is van, ami szerintem szintén jó lehet, úgyhogy már egy ideje gondolkozom rajta, hogy keresek egy másikat, de még nem szántam el magam. Szerintem a víztartalom és az oxigénáteresztő képesség is fontos, de majd ezeket is elmondják, ajánlanak lencsét is.


Amin szerintem még lehet spórolni az a folyadék, én próbáltam márkásabbakat is, pl. Cooper Vison, Optifree, Biotrue, de igazából nem éreztem semmi különbséget és én nagyon szeretem a Rossmann saját márkás folyadékát is, ami talán 1000 forint körül van.

2018. ápr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Akkor én sem feltétlenül ott veszem.
2018. ápr. 13. 03:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!