Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A 15 éves gyerekemet vihetem...

A 15 éves gyerekemet vihetem úgy szemüveget csináltatni az Ofotértbe, hogy előtte nem voltunk az SZTK-n?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 25. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem kell sztkba menni elotte. Bementek, helyben megvizsgálják, választ keretet, pár nap múlva kész a szemüveg.
2018. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Viheted.

Ott is meg tudják vizsgálni majd rádsóznak egy baromi drága szemüveget.


Én mindenképpen orvoshoz vinném, mert nem árt egy normális orvosi szemvizsgálat.

Azután a két-három helyen is rákérdeznék az árra, mert 50ezer Ft-os különbségek is lehetnek.

2018. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Azért az nem mindegy, hogy egy szemész szakorvos(!) írja-e fel a szemüveget,

vagy egy tanfolyamos bolti eladó az Ofotértnál.

2018. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ofotértben nem csak tanfolyamos bolti eladó van, hanem a vizsgálatot szemész szakorvos végzi.
2018. ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs szembetegsége,csak az új szemüveg erősségét kell megállapítani akkor nem kell orvoshoz menni.Nekem az a tapasztalatom hogy az Ofotértben alaposabban megvizsgálták a szemem látásvizsgálatkor a szemüveg felírásakor mint az SZTK-ban,számítógéppel stb.
2018. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Maximum bandzsa lesz a gyerek.
2018. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

"Azért az nem mindegy, hogy egy szemész szakorvos(!) írja-e fel a szemüveget,

vagy egy tanfolyamos bolti eladó az Ofotértnál."



Nem tanfolyamos eladó vizsgál, hanem optometrista. Aki egyébként sokkal többet tud a szem fénytörési hibáiról, mint egy szemész. Csak mondom... Ők évekig ezt tanulják, míg a szemészeknek összesen egy félév optika van...

2018. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Csak gondoltam jelzem, hogy az SZTKás doki rossz szemüveget írt fel nekem, nem jól vagy egyáltalán nem mérte be a két szemem fókusza közötti távolságot, így másképp lett csiszolva, mint ahogy kellett volna.


Az ofotértben mondták, hogy nem csoda, hogy nem érzem jónak a szemüveget, hiszen nem is jó.

2018. ápr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ma mondta egy szemorvos, hogy szemüveg készítéshez ők már nem tudnak papírt adni, a készítés helyén (pl. Ofotért) nézik meg, mert csak a saját vizsgálatikra vállalnak garanciát.
2018. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!