Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik, hogy túl erős a...

Létezik, hogy túl erős a szemüvegem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A jura kor ota szemuveges vagyok, kozepso csoportos ovodas korom ota egeszen pontosan, es hat...szegyen nem szegyen a legutobbi szemuvegemet amit jelenleg is hordok 2009ben csinaltattam. Azota februarban is voltam latasvizsgalaton ahol bemerte a szemesz a szemuveget is meg a szememet is es azt mondta, hogy passzolnak egymashoz, viszont ha rajtam van a szemuveg akkor egyfajta nyomaserzes van a fejtetomon illetve szedulok, ami kivalo taptalaja a panikrohamoknak. Ha leveszem, minden oke. Kicsit mar ferde a szara (na jo nagyon :D) meg hat leven 9 eves letezik, hogy az uvege is elferdult? A csutortoki program a szemuvegcsinaltatas lesz. Egyebkent sokat viszket a szemem mostanaban. Rovidlato vagyok :)

27/L



2018. máj. 8. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Az sokat számít, hogy áll a szára. Ha elferdült akkor normális, h nem látsz jol vele. Csináltass mindenkėpp újat. Szerintem csak ennyi a baj. Amugy hanyas a szemed?
2018. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
-1 es -1,25. Kontaktlencsen gondolkozom egyebkent.
2018. máj. 9. 15:14
 3/5 anonim ***** válasza:
-1-es csak és képes vagy 23 éve hordani ? És gondolom 2009 előtt még ennél is kisebb volt.
2018. máj. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta anno a szemesz, hogy muszaj. Sose fog meggyogyulni, hol jobb lesz hol rosszabb. Most eppen ennyi.
2018. máj. 9. 22:57
 5/5 anonim válasza:

Egy szemüvegnél nem csak a dioptria fontos. Ha elferdült a szára, valószínűleg az egész szemüveg ferde, ebben az esetben már nem az optikai középpontban nézel ki. Nem véletlenül mérnek PD-t, pupillatávolságot is, ez változhatott 9 év alatt. Lehet, hogy épp a középvonalban nagyon karcos a lencse, ez is okozhat kényelmetlenséget.

Ha elferdült, megváltozhatott az LC távolság is, ez a szem és a lencse belső felszíne közti távolság, egy rövidlátót ez is zavarhat. Szerintem ideje egy új szemüvegnek :-)

2018. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!