Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Optikusnál csináltattam...

Optikusnál csináltattam szemüveget, lehet nem jó?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy, optikusnál mérettem be a szemem és mikor megkaptam a szemüvegemet abszolút nem volt jó olyan mintha nagyítóba néznék bele. Vissza mentem és azt mondta szoknom kell , ha még sem jó menjek vissza.

Azóta is próbálom szokni ,de egyszerűen nem megy szédülök benne és fáj a szemem. 5 éves korom óta szemüveges vagyok és szemklinikára jártam.Most hogy 18 lettem már nem mehetek oda vissza. Így gyorsabb módszert választottam az optikát. Lehet vissza kéne oda mennem ahol kezeltek csak a felnőtt rendelőbe?

És ha ott megvizsgalnak kapok egy ottani receptet kicseréli nekem az optikus ingyen ? Mivel, hogy ő nem jól mérte be és kemény összeget fizettem érte.


2018. máj. 27. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sem járok szemészetre, (pedig kéne, mert csak jobban értenek hozzá mint az optikus) optikába mérettem be, nekem eltalálták már 3 éve hordom azt a szemüveget és az első perctől kezdve jól láttam benne.

Több ismerősömnek is mérték már el a szemét optikában és szemészeten is..

Szerintem menj vissza méresd újra, esetleg olyan helyre menj ahol orvos méri be a szemed.

Én sem akarok szemészeten órákat ülni, hogy valami flegma doki hozzám vágjon 1 papírt, így legközelebb maszek dokihoz megyek ha lesz rá pénzem.

2018. máj. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:

Közeli rokonnal jártunk így. Optikusnál bemérték a szemét, megcsinálták a szemüveget. De nem tudta megszokni, félt benne utcára menni, mert bizonytalan volt. Visszamentünk (olyan egy hónap múlva), hogy szerintünk nem jó a szemüveg. Megpróbáltak elhajtani minket, hogy szoknia kell. Mondtuk, hogy nem először készíttettünk ilyen szemüveget (multifokális lencse), de soha nem volt gond a megszokással. Mondták, hogy várjunk még pár hetet.

Kértünk időpontot szemészetre, ahol megvizsgálták a szemét, és nem ugyanaz az eredmény jött ki. Viszont a kapott leletet elvittük az optikushoz, aki persze megint elkezdett terelni, hogy "nehéz bemérni az ilyen szemet" és miegyéb. Mondtuk, hogy oké, hibáztak, nincs gond, itt a kórházi papír, csinálják meg ez alapján. Mondták a süket szöveget, hogy megcsinálják, de arra nem vállalják a garanciát, meg hasonló blabla, mert az ő gépük.

Erre mi mondtuk, hogy semmi gond, ez a mi kárunk lesz, ha a kórházi adatok alapján készült szemüveg sem lesz jó. Erősködtek, hogy de azért ők még egyszer csinálnának egy bemérést. Mondtuk, hogy azt lehet, ingyen van, de mi akkor is a kórházi adatok alapján kérjük a szemüveget.

Na, lényeg a lényeg, megcsinálták, persze nem kellett fizetni érte, és az első pillanattól kezdve teljesen rendben volt a dolog.


Szóval az a lényeg, hogy igen, érdemes visszamenned a szemészetre, akár viheted a szemüveget is (és persze az optikus által írt papírt is az eredményről), és méresd be orvossal, orvosok által használt műszerrel a szemed, aztán menj vissza, és nyugodtan mondd meg az optikusnak, hogy nem jó az általa készített szemüveg, és azt kéred, hogy a szemészeten kiadott adatok alapján készítsék el.

Jár a garancia a szemüvegre is.

2018. máj. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így fogok tenni.

2018. máj. 27. 02:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!