Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez normális, ha új a szemüvege...

Ez normális, ha új a szemüvegemben a lencse?

Figyelt kérdés

Eddig J:0 B: -0.5 szemüvegem volt( másfél éve vagyok szemüveges), pár hete mentem szemészhez mert már nem láttam benne élesen. Le is lett cserélve J: -1 B: -1,5. És amikor mozgatom a fejem benne akkor olyan fura. Nem is tudom leírni mintha "hullámozna". Nem hordom minden nap , eddig csak párszor volt rajtam a csere óta. Ez normális? Nem szokott még hozzá a szemem ? Vagy csak az zavarja a szemem, hogy forgatás közben ugye kilátok mellette?

Másik kérdés, majd szeretnék kontaklencsére váltani? Mitől függ, hogy lehet-e? Kihez kell menni?



2018. júl. 9. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Elöször azokd meg ezt a szemüveget, után gondolkozz kontaklencsén.

Nekem is időbe telt mire megszokta a szemem. Nekem járás közben volt nagyon fura érzés,olyan volt mintha rövidek lennének a lábaim, vagy mi. Nem tudom leírni de elég furi volt. Időbe telt de megszoktam.

2018. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi :) nem most szeretnék még
2018. júl. 9. 12:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Sziaa :)

Valoszinuleg meg nem szokta meg a szemed, nekem is mindig sok idobe telik.

Kontaktlencsevel azerintem is varj, mig megszokod, utana siman kiprobalhatod.

En a szemorvosnak szoltam, hogy szeretnek kontaktlencset, es akkor megmerte a szemem gorbuletet meg azt, hogy hanyas kell. (Egy bizonyos dioptria utan a kontaktlencse mar gyengebb, mint a szemuveg.) Miutan megvan a recepted elmesz az optikaba, ott rendelnek le neked probalencset, utana megtanitjak betenni, kivenni, tarolni meg minden.

De semmikepp se probalkozz a neten rendelessel az elejen, mert nagyon megjarhatod. Majd, ha mar tudod, milyen kell, birod-e egyaltalan.

2018. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért arra kíváncsi lennék, hogy miért olyanok a szemüvegek, hogy kilátni a lencsék mellől? Csak arra jó, hogy szédüljünk vagy homályosan lássunk azon a részen. Ennél már a kínai napszemüveg gyártók is előbbre tartanak. Egy szemüvegnek a teljes látóteret takarnia kell(ene)
2018. júl. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minden lencse mellől ki lehet látni. Legalábbis én mindig is kiláttam mellette, mert nem fekszik a szememen, csak előtte van.
2018. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt mondom, hogy ez nem jó. Talán egy profi, teljes lencsén dioptriázott sportnapszemüveg ami egyedül jó lehet, az takarja a teljes látóteret és kerete sincsen.
2018. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
En pont ezert valtottam kontaktlencsere 23 ev szemuveg utan mert ami most van/volt mar 9 eves (nem valtozott a dioptria, -3 mindketto) es annyira torzit, hogy szedultem benne, ha levettem sokkal jobb volt. Illetve en is meguntam, hogy be van hatarolva a szemem egy keret moge es a kereten kivul meg tok homaly az egesz. Egyelore jo dontesnek erzem, es 1 het alatt kesz lett a cilinderes lencse. Eljenek a rovidlatok :D 27/L
2018. júl. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!