Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek használhatok...

Szerintetek használhatok megint kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
KB egy hónapja kötőhártya gyulladásom lett kaptam rá antibiotikus cseppet és krémet is amit egy hétig használtam de azóta is estére szárazabbnak érzem a bal szemem és kicsit be is porosodik. Nagyon szeretnék megint lencsét hordani de nem tudom eldönteni hogy merjem berakni vagy ne? Sose volt még begyulladva a szemem pedig 2 éve lencsét hordok. Szemészhez 2 hét múlva van időpontom de sokszor inkább vaklálok szemüveg nélkül mert annyira irritál hogy a fejemen van. A lencse is minőségi 62%-a víz. Ti beraknátok a lencsét?

2018. júl. 10. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a szemorvosi vizsgálatig nem raknám be! A tüneteid arra utalnak, hogy még nem jött rendbe 100%-osan az egyik szemed. Lehet, hogy meghosszabítják a kezelést. Várd ki ezt a két hetet türelemmel! (Szemüvegesként / kontaktlencsésként írom.)
2018. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány dioptriás a szemed?
2018. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A bal -1,75 a jobb -1,5.
2018. júl. 10. 11:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Hallod, nekem szemüvegem se volt ilyen dioptriára, 2 hetet simán ki lehet bírni minden nélkül.
2018. júl. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Dejó már neked, hogy szemüveged se volt ennyi dioptriára. Lehet én vagyok túl igényes hogy 12 éve még a -0.5ös szemüveget is megvettem. Biztos nem hagyod ott a retket takarítás közben... :D Lényegtelen már amúgy, mert beraktam a lencsét nem érzek semmi különlegeset szerencsére, max nem hagyom bent 14 órát hanem hamarabb kiveszem.
2018. júl. 10. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!