Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Belement a szemembe kb.4...

Belement a szemembe kb.4 napja a WCből a víz. WC-t takarítottam, közben felcsapódott a víz. Kontaktlencsés vagyok. A lencsét kivettem kb.3 órával az eset után. Nem ment bele tisztítószer. Baci mehetett a szemembe?

Figyelt kérdés

Kb. 4 napja belement a WCből a szemembe a víz. Takarítottam, tisztítószer nem ment bele (nem csípett a szemem, meg semmi ilyen, nem is szúrt, nem is lett piros)


Nem tudtam azonnal kimosni a szemem, meg fertőtlenítőt is használni (kézfertőtlenítő) meg a kontaktlencse folyadékom sem volt velem (ami elvileg lefertőtleníti a lencsét).


Az eset után kb. 3 órával tudtam kimosni a szemem, fertőtleníteni rendesen a kezem és kivenni a lencsét megmosni kontaktlencsefolyadékkal. (nem vittem magammal a lencsefolyadékot)


Leöblítettem a lencsét, a szemem kimostam, most így 4 napja van bent ugyanaz a lencse a bal szememben.


Mehetett-e rá baci vagy bármi sz_r a takarítás közben?


Nem kényelmetlen a lencse viselése, nem szúr, nem bök a szemem 4 napja, nem piros.


Lehet akármi baci a lencsén, vagy ha volt is azt már 4 napja minden éjjel lefertőtlenítette az oldat? (éjjelente ugye mindig beáztatom a lencsét, 4 napja minden éjjel beáztattam meg megdörzsöltem folyadékkal a lencsét, hogy legyen tiszta)


Mehetett valami baci akkor a szemembe?


24/l

(felcsapódott a wc-ből a víz, nem figyeltem eléggé, túl gyorsan próbáltam takarítani)



2018. aug. 10. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja.

Kétlem, hogy a wc amúgy is tele lett volna lőve fekáliával és már évek óta ott aszalódott volna.


Ha lenne probléma, az már jelentkezett volna.

2018. aug. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha 4 napja még nem gyulladt be a szemed, akkor szerintem már nem is fog.
2018. aug. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a víz ment csak bele, de tisztítószer nem, akkor nem hiszem, hogy bajod lesz :)
2018. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!